Maskotka Chick-Fil-A, o której nigdy nie słyszałeś

Maskotka Eat Mor Chikin Chick-fil-A Rachel Murray/Getty Images

Chick-fil-A to uwielbiana restauracja szybkiej obsługi z kurczakiem. Zdobycie upragnionego tytułu najlepszej restauracji fast food w Stanach Zjednoczonych przez cztery lata z rzędu (przez USA dziś ), Chick-fil-A przebyła długą drogę od swoich skromnych początków i dzięki temu zbudowała lojalną rzeszę fanów. Od dużych frytek waflowych, które można podsmażyć dwukrotnie, przez sezonowe koktajle mleczne z brzoskwiniami, po liczne, nie do pomylenia opcje kanapek z kurczakiem, Chick-fil-A serwuje pyszne jedzenie, dzięki któremu wracamy.

Ale z biegiem lat restauracja dokonała zmian i ewoluowała z czasem, co doprowadziło do 2500 restauracji w 47 stanach i ponad 9 miliardów dolarów rocznej sprzedaży (poprzez Fox Biznes ). Jedną z naszych ulubionych części historii Chick-fil-A jest ich kampania maskotek. Ale czy wiesz, że urocze czarno-białe krowy Chick-fil-A, które nie umieją literować, i koszulki sportowe z hasłem „Eat Mor Chikin” nie zawsze były maskotką sieci fast foodów? W rzeczywistości nie zadebiutowali nawet w Chick-fil-A aż do 1995 roku.Kogut Doodles był pierwszą maskotką Chick-fil-A

Maskotka Chick-fil-A, Doodles Laska-fil-a Facebook

Zanim krowy przejęły kurnik Chick-fil-A, Kogut Doodles rządził grzędą. Doodles był oryginalną maskotką Chick-fil-A, gdy slogan dla teraz giganta fast foodów brzmiał: „Najlepsza rzecz, jaka kiedykolwiek przydarzyła się kurczakowi”. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, jeśli kiedykolwiek zagryzłeś ich soczyste, delikatne kanapki z kurczakiem. Jednak we wszystkim jest sezon, a Doodles szybko wykonał zamach stanu, gdy weszliśmy w lata 90., aby zrobić miejsce dla nowych przyjaciół z podwórka, którzy mieli różne wybryki w swoich kopytach (poprzez Drut z kurczaka ).

Teraz kultowe i figlarnie psotne bydło po raz pierwszy pojawiło się na billboardzie górującym nad społecznością Atlanty w stanie Georgia, gdzie zbuntowane krowy zostały przedstawione, malując słowa „Eat Mor Chikin”, nawiązując do początku niesamowicie fantastycznej kampanii marketingowej zapoczątkowanej przez The Richards Group w Dallas , Teksas. Dwadzieścia pięć lat później te legendarne zwierzęta mają nawet swoje własne święto: Dzień Doceniania Krowy (via Drut z kurczaka ). Ale Chick-fil-A zawsze ukłonił się w stronę budzącego się koguta, który był tam od początku w 1957 roku. Jeśli nie zauważyłeś, jeśli przyjrzysz się uważnie „C” w Chick-fil-A logo, zobaczysz, jak łańcuszek oddał hołd wypartemu ptakowi, teraz przerobiony w jego nabazgranym scenariuszu (poprzez Laska-fil-A ).