Czy możesz jeść liście laurowe?

Suszone liście laurowe w misce

Liście laurowe są dobrze znane z kilku powodów — smaku, jaki nadają ulubionym potrawom oraz faktu, że należy je wyrzucić przed podaniem przyjaciołom lub rodzinie. Jeśli jednak zapomnisz wyciągnąć wspomniany liść z garnka z gulaszem, czy jesteś w niebezpieczeństwie, jeśli go przypadkowo zjesz? Czy liście laurowe są bezpieczne do spożycia, czy są toksyczne?

Rodzice na całym świecie ostrzegali swoje dzieci, aby nie jadły liścia laurowego unoszącego się w ich zupa ponieważ są trujące, ale to tylko mit (poprzez MySpicer ). Te aromatyczne liście fizycznie przypominają kilka innych roślin, których liście są bardzo podobne do liści laurowych — zarówno liście wawrzynu, jak i wawrzynu wyglądają podobnie i są toksyczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Uważa się, że ten podobny wygląd skłonił do powstania mitu, ale w rzeczywistości nie ma on żadnych podstaw.Chociaż liście laurowe nie są trujące, nadal nie chcesz ich jeść. Poważne jedzenie pisze, że nawet po wielogodzinnym gotowaniu w garnku (nawet w powolnej kuchence, która była włączona przez cały dzień), liść laurowy z czasem nie staje się giętki i miękki, jak wszystko inne, co prawdopodobnie już dodałeś do mogą . Zamiast tego pozostaje twardy, sztywny i spiczasty. Jeśli przypadkowo go zjesz, może być wystarczająco ostry, aby podrapać usta lub przełyk, a jeśli masz pecha, możesz się nimi zakrztusić. Nie chcesz też łamać ich przed dodaniem do gulaszu, ponieważ jeszcze trudniej będzie wykopać garść malutkich, ostrych odłamków przed delektowaniem się posiłkiem.

ty mogą kup mielone liście laurowe (co jeszcze bardziej obala mit, że są trujące), ale znawcy mówią, że musi to być bardzo drobny proszek, a trochę zajdzie daleko, ponieważ uwolni znacznie więcej smaku w w ten sposób niż w stanie całego liścia. Oznacza to, że łatwo może być pokonanie twojego zupa zamiast go wzmacniać.