Burger King's New Sourdough King: oto, co musisz wiedzieć

Król Zakwasu Burger King

Burger King wprowadził nową kanapkę do świata fast foodów pod koniec marca 2018 r., wprowadzając Król Zakwasu . Po subtelnym upuszczeniu Jalapeno Sourdough King na wybranych rynkach, BK zdjął gorące naczynie i wypuścił bardziej tradycyjny zakwas dla mas. Nowa pozycja pojawia się w czasie, gdy łańcuch burgerów przydałby się trochę popchnąć — oni siedzą numer pięć w upragnionym rankingu QSR oraz numer trzy w stawkach burgerowych (za McDonald's i Wendy ).

data powrotu dobrego jedzenia

Burger King mógłby teraz wykorzystać pozytywne wibracje w świecie mediów społecznościowych. Zadowolenie klienta ma wzrosła w ostatnich latach do stulecia dla łańcucha, ale wciąż jest nikczemnie niski, a są mnóstwo skarg o służbie. Burger King próbuje zmienić Króla Zakwasu w coś, pytając w mediach społecznościowych, czy to kanapka? ? Czy to jest? Co ważniejsze, czy tworzenie na zakwasie jest sekretem przyciągania ludzi i obdarowywania Burger Kingiem trochę miłości? A może warto spróbować? Zanurzmy się.Ale dlaczego zakwas?

Chleb na zakwasie

Jeśli burger na zakwasie brzmi dziwnie znajomo, to dlatego, że tak jest. Hardee's/Carl's Jr. przez lata jadł Frisco Burger, zanim wycofał go na emeryturę, a następnie przyniósł z powrotem w postaci Thickburgera w 2005 roku. I nie popełnijcie błędu, ludzie bardzo lubię ten Frisco Burger. Ale nadal nie jest tak, że Hardee wynalazł burgera na zakwasie. Chleb na zakwasie istnieje dłużej niż metal — tak, naprawdę — a pomysł na kanapkę na zakwasie pojawił się wkrótce po tym Hrabia użyczył swojego nazwiska urządzeniu do dostarczania mięsa. Dodanie burgera do bułki na zakwasie to w zasadzie rzecz oczywista.

Tak więc dla BK zamach na popularnego nowego burgera na zakwasie nie jest wielkim szokiem, zwłaszcza że popularność zakwasu w ogóle spadła. na wzrost w ostatnich latach. I jest jeszcze inny oczywisty powód... Burger King jest królem naśladowców.

To nie ich pierwsze Rodeo (burger)

Rodeo Burger Burger King

Czy zauważyłeś kiedyś, że McDonald's ma Big Maca, a Burger King ma Big Kinga? Oczywiście że to zrobiłeś. W rzeczywistości Burger King ma kilka przedmiotów które są bardzo podobne do struktury Złotych Łuków. Ale to nie tylko McDonald's; mieli kanapkę z kurczakiem z marynatą (cześć) Laska-fil-A !), a Bekonowy Król to bekonowa bonanza ( co słychać u Wendy ?). Nawet ukochany Król rodeo jest naśladowcą — bądźmy prawdziwi, nie są pierwszym miejscem, w którym rzuca się sosem barbecue na burgera ani dorzucają dodatku do bułki. Wiesz, jak McDonald's miał to okropne Spaghetti to sprawia, że ​​każda lista „nieudanych fast foodów”, którą tam znajdziesz? Burger King też próbowałem . Jeśli naśladownictwo jest najszczerszą formą pochlebstwa, nikt nie składa komplementów jak Burger King.Burger King robił to przez lata i od lat ludzie dostrzegają nieoryginalność. To nie tak, że Burger King nigdy nie wymyślił własnego planu — ale gra Burger Kinga ma być naśladowcą (co jest w porządku), więc Sourdough King jest po prostu najnowszym z długiej serii „podobnych do innych miejsc” smaki.

Odpowiedzmy na ich pytanie

topnieć

Czym właściwie jest Król Zakwasu? Tradycyjnie, jeśli myślisz na zakwasie, możesz pomyśleć „topić”. San Francisco stworzyło smak, żyjąc na stopach na zakwasie, a istnieją inne fast foody, które wyraźnie reklamują kanapkę na zakwasie jako „roztopiony” — Culvera i Steak 'n Shake (możesz zrobić ze swojego posiadać , tak poza tym). Cóż, żeby nie odpowiadać na pytanie, na które Burger King nie chce odpowiedzieć, to jest burger, a nie kanapka. Poza oczywistym faktem, że między chlebem jest hamburger, kluczem jest sposób, w jaki go przyrządzają. Ich własna reklama mówi, że chleb jest Opieczony — i na pewno tak smakuje. Jednak na gorącym płaskim blacie przygotowuje się stop, a chleb jest opiekany z mięsem, serem i innymi smakołykami już na chlebie. Ten burger (nie kanapka) nie jest tak zrobiony. To nie kanapka, to nie topiony... to burger. Przepraszam, nie przepraszam, Burger King .

Co się dzieje pod maską?

Król Zakwasu

Król Zakwasu jest dostarczany z jednym burgerem lub podwójnym – lub w przypadku tego, który zamówiłem, trzy, ponieważ chyba pogadałem z miłą panią za ladą. Budowa to chleb, sos, pasztecik, dwa plasterki amerykańskiego sera, pasztecik (lub dwa, w rzadkich przypadkach), bekon, cebula, więcej sosu i chleb. Brzmi jak standardowy stopiony (ale tak nie jest). To nie jest najładniejsza rzecz, gdy podnosisz górną bułkę, ale kilka burgerów typu fast food jest. Rzućmy okiem na to, co tu mamy.Boczek jest zwykłym bekonem Burger King – który dla wielu podniebienia jest po prostu zbyt chrupiący. Podwójny ser topi się (tak, jak topiony, ale nadal nie jest) i robi się dość lepki. Do tej pory można to opisać jako „fałszywe roztopienie” i nie byłoby to odkładanie; to jest jak stopienie. Cebula nie jest surowa, ale nie jest też tradycyjną cebulą smażoną. Remisem jest jednak sos.

O co chodzi z sosem?

Król Zakwasu

Burger King naturalnie zawiera sos, który pasuje do ich Króla na zakwasie, ponieważ każdy burger gwiazdorski potrzebuje sos supergwiazdy , dobrze? Nazywają to swoim ' kremowy sos popisowy , który tak naprawdę nic nam o tym nie mówi. Robią dobrą robotę, aby wyglądały cholernie apetycznie w swoich reklamach, ale czy tak jest naprawdę?

Spodziewałem się, że sos będzie smakował podobnie do sosu Frisco Steak 'n Shake (wygląda tak samo), ale tak się nie stało. To bardziej sos w stylu dressingu tysiąca wysp, z odrobiną pomidorowego smaku — bardzo bardzo mały smak pomidorów. Nie był specjalnie kremowy i miał o wiele więcej smaku tysiąca wysp niż cokolwiek innego. Jeśli już, sos był po prostu „trochę tam” i tak naprawdę nie przesadzał z burgerem. Szkoda, ponieważ sos ma moc, aby zrobić lub złamać burgera. Ten po prostu nie spełnił oczekiwań.

Jak tam reszta?

Król Zakwasu

Zacznijmy od rzeczy oczywistych — jeśli dają ci trzy paszteciki, to po prostu za dużo mięsa. Zdejmij jeden i daj go psu lub złotej rybce lub sprzedaj na eBayu. W rzeczywistości dwie paszteciki naprawdę są nieco przytłaczające w tej sprawie. Dużym problemem jest to, że przy pierwszym kęsie poczujesz przytłaczający smak mięsa – nie sosu, zakwasu czy sera, tylko mięsa. Sos trochę się gubi ze wszystkim, a bekon był zbyt chrupiący jak na mój gust.

Wyglądało na to, że na zakwasie brakuje tego ponczu na zakwasie, którego szukałem. Cebula była miłym akcentem, ale ogólnie burger czuł, jakby czegoś brakowało — prawdopodobnie dlatego, że ten burger nie wie, czy to stopiony, czy burger. Na pewno da się to zrobić z jednym kotletem, ale bilans mięsa do chleba nadal wydaje się trochę nierówny. Przyzwyczaiłeś się do innego smaku z kotletem, a grillowany kotlet Burger King tak naprawdę tutaj nie działa. Pomimo tego, że nie było zbyt daleko od stylu gotowania Hardee's / Carl Jr., było to bardziej jak Whopper na innej bułce.

Wiesz, czego potrzebuje?

pomidory

Jeśli rozejrzysz się w Internecie, kilku degustatorów powiedzą, że do sosu mają smak pomidorowy — nie ja. A przynajmniej nie na tyle, żebym pomyślał, że to wywarło wpływ. Ale to, czego ta rzecz potrzebuje, to pomidor. Hardee's/Carl Jr. ma pomidora na swoim burgerze na zakwasie, a kwasowość pomidora współgra z zakwasem i mięsem, aby zrównoważyć posiłek. Brakujący składnik Burger Kinga jest prawdopodobnie czymś, co zredukuje przytłaczający smak burgera. Konstrukcja jest również nieco odwrócona od innych burgerów na zakwasie. Culver stawia cebula pomiędzy mięso i kładzie ser na wierzchu - jest mniej lepki, ale dzięki temu smaczniejszy. Duży problem ze wszystkim, na czym skupiamy się na chlebie (jak, wiesz, zakwas ) jest to, że musisz upewnić się, że zakwas jest wyrazisty i nie gubi się w szeregu innych smaków. Dlatego ta konfiguracja jest kluczowa i nie działa z Burger King's Sourdough King. Tak naprawdę, poza brakującym składnikiem i słabym układem, to nie jest takie złe!

Jak to się układa?

hamburgery na zakwasie

Masz kilka różnych możliwości, jeśli masz ochotę na burgera na zakwasie. Burger King, Steak 'n Shake, Hardee's/Carl Jr. i Culver's. Może nie być Culvera w twoim kark lasu , ale ze względu na pełne i dokładne porównanie uwzględniamy je. Palącym pytaniem jest, biorąc pod uwagę wybór czterech, co powinieneś otrzymać?

Cóż, to nie jest stopienie, więc możesz wyrzucić Steak 'n Shake (lewy górny róg) z konkurencji. Culver's też jest stopem. Tak więc zostaje nam dwóch głównych konkurentów. Między Hardee's/Carl Jr., twórcą Frisco, a Burger King, nowym dzieciakiem na bloku, gdzie powinieneś się udać? Hardee's/Carl Jr. to zdecydowany mistrz. Wszystko po prostu działa lepiej na Frisco Thickburger niż na Sourdough King - od pomidora po biały amerykański ser zamiast żółtego, którego używa BK. Czy Król Zakwasu działa w mgnieniu oka? O tak, jest w porządku i znośny, ale jak w przypadku większości naśladowców, nie wytrzymuje oryginału. Burger King nie jest pozbawiony oryginalnych pomysłów, ale ich burgery w „podobnym stylu” lepiej zostawić jako same pomysły.

Jest też w menu śniadaniowym?

Kanapka śniadaniowa na zakwasie?

Ludzie lubią śniadanie Burger Kinga. Ogólnie rzecz biorąc, śniadanie (jako całość) jest uszeregowane? w górę Twoich średnich porannych rankingów fast foodów. Więc logicznym posunięciem jest zobaczyć bułkę na zakwasie wyskoczyć w menu śniadaniowym. To nie jest dokładnie zdrowy , ale tak się dzieje, gdy wrzucisz szynkę (lub bekon) na jakiś zakwas z jajkiem i serem.

czy tłuczone ziemniaki są dla ciebie dobre?

I szczerze mówiąc, szynka i jajko Sourdough King jest całkiem niezłe. Szynka to obfite zamówienie, a jajka naprawdę pasują do chleba na zakwasie — na zakwasie bardziej przypomina on polecany odtwarzacz niż urządzenie, które daje główne danie w brzuchu. Ser dobrze pasuje do wszystkiego, co się dzieje, i jest to całkiem niezły posiłek śniadaniowy, choć nie dla tych, którzy szukają lekkiego posiłku. Kiełbasa też nie jest zła, ale kupujący uważaj — to zamówienie z podwójnym mięsem, które jest dość duże.