Dziwaczne więzienne jedzenie z całego świata

Co przychodzi ci na myśl, gdy myślisz o jedzeniu więziennym? Może zwykłe hamburgery albo jakieś nieszczęśliwie wyglądające warzywa. Tajemnicze mięso, jeśli masz pecha. Cokolwiek to jest (i gdziekolwiek jesteś), pomyje podane w twoim lokalnym piórze są prawdopodobnie paskudne i prawie na pewno niewypowiedzianie nijakie. Nie oznacza to jednak, że musi tak być wszędzie. Niektóre więzienia wolą wystrzegać się konwencji, woląc zaoferować więźniom coś bardziej interesującego — na dobre lub na złe.

Nutraloaf

Trudno winić amerykański system więzienny za jego kreatywność w byciu niekreatywnym. Nutraloaf to znana podstawa domowej więziennej diety, która, w zależności od tego, gdzie jesteś, może składać się z wszystkiego, od owoców i warzyw po chleb i tajemnicze mięso. Każdy składnik jest pieczony razem w mdły kawałek nicości w stylu klopsa, z zamiarem dostarczenia biednej duszy, która go spożywa, wszystkich składników odżywczych potrzebnych do przetrwania dnia.Przepis na nutralloaf nie zmienił się zbytnio przez dziesięciolecia, w których serwowano go w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, co oznacza, że ​​danie – jeśli może nosić tak wyniosły tytuł – zdołało zdobyć dość przerażającą reputację. Najczęściej jest stosowany jako kara za niewłaściwe zachowanie więźniów lub skazany w odosobnieniu i prawdopodobnie będziesz miał trudności ze znalezieniem kogoś, kto zmusi się do powiedzenia czegoś miłego na ten temat. Pomyśl o tym jak o duchowym następcy kleiku, ale jakoś gorzej. A potem spróbuj już o tym nie myśleć.

McDonald's

W porządku, więc technicznie rzecz biorąc, nie jest to więzienne jedzenie, ale każda luka zadziała, gdy będziesz mieszkać w środku. Bergisch Gladbach — małe miasto w regionie Kolonii w Niemczech — stanęło w obliczu niefortunnej wpadki w marcu 2017 roku, kiedy wypadki z kontrahentem dostarczającym żywność oznaczało, że więźniom w lokalnym areszcie zaoferowano alternatywną opcję McDonald's.

Hamburgery, cheeseburgery i burgery wegetariańskie były dostępne? menu obiadowe , z serem, szynką i boczkiem McToast na śniadanie. Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych upierało się, że jest to środek tymczasowy, rzekomo podjęty, ponieważ najbliższy oddział McDonald's znajduje się tuż obok więzienia. Masz wrażenie, że więźniowie nie domagają się szybkiego rozwiązania tego konkretnego „problemu”. Tylko patrzcie na te kalorie, chłopaki.jest bezpieczny w zmywarce do naczyń?

Dobra jadalnia

Fortezza Medicea w Volterra we Włoszech nie jest miejscem imponującym. Po raz pierwszy zbudowane w XIV wieku, dominujące blanki średniowiecznej fortecy — obecnie zewnętrzne umocnienia więzienia o zaostrzonym rygorze — wychodzą na senne miasto. To, co sprawia, że ​​Fortezza Medicea jest szczególnie niezwykła, to znaczący wpływ gastronomiczny, jaki wywarła na Volterrę. To więcej niż więzienie; to także Świetna restauracja we właściwej porze roku.

Program rehabilitacji, który rozpoczął się w 2007 roku, miał na celu wykorzystanie kulinarnych umiejętności więźniów, co doprowadziło do założenia restauracji, która zyskała międzynarodowe uznanie. Mordercy, rabusie i zorganizowani przestępcy (to będzie mafia) przygotowują posiłki dla nielicznych szczęśliwców, którym udaje się zdobyć stolik w więzieniu. Kucharze zapewniają nawet obsługę gości.

Restauracja otwiera się na jednorazowe imprezy tylko kilka razy w roku, a przestrzeń szybko się zapełnia. Jeśli czujesz się odważny, przejdź na stronę Volterry aby sprawdzić kalendarz wydarzeń.Sałatka wieprzowa

Brytyjskie jedzenie więzienne jest zazwyczaj dość standardowe. Masz swoje kurczaki supreme, curry, zapiekanki i lasagne, ale niewiele z nich jest szczególnie godnych uwagi. Jeden wyjątek wyszedł jednak na jaw po zamieszkach w więzieniu w HMP Birmingham w 2016 roku, kiedy, ujawniono lokalne media typowe menu dostępne dla brytyjskich więźniów.

Najbardziej niezwykła pozycja na liście, sałatka z wieprzowiną, powinna wzbudzić kilka brwi (zwłaszcza wśród Brytyjczyków) z kilku powodów. Na początek jest to jedzenie piknikowe, więc nie działa jako wieczorny posiłek. Jest to jednak stosunkowo niewielka kwestia w porównaniu z bardziej alarmującym aktem herezji, który został tu popełniony: żaden Brytyjczyk nigdy nie jadł wieprzowiny z sałatką. Jest to po prostu paradoks kończący wszechświat. Pan tylko wie, co muszą o tym myśleć więźniowie.

Wyżywienie we własnym zakresie

Norweskie więzienie Bastoy słynie na całym świecie ze swojego idyllicznego położenia i chętnie zapewniania więźniom domowych wygód, a wszystko to w ramach wysiłków kraju na rzecz rehabilitacji przestępców, a nie ich karania. Gdy zbliżają się do końca wyroki, więźniowie, którzy są na dobrej drodze do pomyślnego powrotu do społeczeństwa, mogą ubiegać się o przeniesienie tam. Jednym z aspektów życia w więzieniu, które jest prawdopodobnie jednym z najbardziej luksusowych na świecie, jest: szansa dla więźniów na samodzielne wyżywienie . Każdy więzień otrzymuje miesięczny zasiłek żywnościowy w wysokości około 85 dolarów, który może wydać w więziennym supermarkecie — jeśli jeszcze nie uprawiał i nie uprawiał własnej żywności.

najbardziej dochodowe franczyzy typu fast food

Podejście Bastoya do posiłków z własnym wyżywieniem nie jest w Norwegii anomalią, a skandynawskie więzienia (w szczególności w Szwecji, Danii i Norwegii) są bardzo dobrze znane z tego, że oferują swoim więźniom możliwość przygotowania i ugotowania własnego jedzenia. To bardzo dalekie od nutraloaf.

Wszystko, czego więźniowie chcą z zewnątrz

Czy jest coś lepszego niż samodzielne przygotowywanie posiłków w więzieniu? Ktoś inny przyniesie dla ciebie. Tak jest w przypadku Reclusorio Preventivo Norte w Meksyku . W soboty, niedziele, wtorki i czwartki przyjaciele i rodziny więźniów przepływają przez bramy więzienne, by przynieść domowe posiłki ludziom w środku.

Więzienia meksykańskie nie są znane ze swojej gościnności czy wyśmienitej kuchni — zwykłym posiłkiem jest zwykle wodnisty rosół z cebulą — ale ten system zapewnia satysfakcjonującą alternatywę dla więźniów, których na to stać. Koszt jest z pewnością również czynnikiem. Wiele biedniejszych rodzin nie ma wystarczającej ilości pesos, aby regularnie gromadzić łapówki niezbędne do wnoszenia żywności do więzienia.

Kontrowersyjny makaron (i nie tylko)

Od czasu do czasu wzbiera burza oburzenia na temat luksusowych nawyków żywieniowych więźniów wysokiego szczebla. Dzieje się tak na całym świecie, ale chyba żaden przykład nie jest tak rażący jak Australia, kiedy w 2013 roku ogłoszono, że więźniowie więzienia Goulburn — supermax — żywiono się posiłkami tak obfitymi, jak makaron Alfredo, pieczony kurczak i burgery z ricotty. Paczki śniadaniowe mogą zawierać płatki zbożowe, kawę i siedem kromek chleba z mlekiem, a następnie kanapki, owoce i jogurt na lunch.

Incydenty takie jak te wywołują nowe debaty etyczne na temat jakości żywności i jakości życia, jakie powinni mieć więźniowie podczas pobytu w więzieniu. Z jednej strony masz miażdżący duszę nutraloaf wielu amerykańskich obiektów. Z drugiej zaś wolności w skandynawskich więzieniach. Wielu ma tendencję do schodzenia gdzieś pomiędzy.

Okna

Na pierwszy rzut oka ramen może nie wydawać się najbardziej egzotycznym lub niezwykłym daniem, jakie można znaleźć w więzieniu. W rzeczywistości prostota i względny brak smaku w makaronie sprawiają, że jest to odpowiedni i pozornie nietypowy wybór jedzenia do serwowania więźniom. Jednak nie tyle sam ramen jest tutaj godny uwagi, ile sposób jego użycia.

czy można jeść skórkę z ziemniaków?

W 2016 roku NPR poinformował, że makaron stał się de facto formą waluty w wielu więzieniach w całych Stanach Zjednoczonych, co doprowadziło do powstania całej mikroekonomii opartej na tym naczyniu. Stwierdzono, że Ramen był używany do wszystkiego, od wynajmowania usług współwięźniów po kupowanie towarów na czarnym rynku. Wykorzystywanie dóbr materialnych do handlu wewnętrznego nie jest zjawiskiem nowym — wystarczy spojrzeć na stary więzienny stereotyp używania papierosów jako pieniędzy — ale stopniowe przechodzenie w kierunku walut kulinarnych jest fascynującym, a może nieuniknionym aspektem życia w więzieniu.