Największe wpadki w historii Taco Bell

dzwonek taco japonki Rachel Murray/Getty Images

Menu Taco Bell jest tani i obszerny... i prawdopodobnie jest obszerny dlatego to jest tanie. Aby ludzie wracali po więcej, tanie restauracje typu fast food, takie jak Taco Bell, nie mogą po prostu oferować podstawowego taco i burrito z fasolą i serem — muszą używać sztuczek i próbować nowych rzeczy, aby sprzedać jeszcze więcej 99 centów tacos. Czasami te eksperymenty działają i kończysz z pięknem, które jest chalupą Taco Bell. Ale innym razem te eksperymenty wybuchają blaskiem chwały.

Oczywiście, z corocznymi dodawaniem nowych pozycji w menu, sezonowymi wydaniami w ograniczonym czasie oraz wypróbowanymi i prawdziwymi tacos i burrito, na których klienci polegają, łatwo jest stracić z oczu produkty, które były tam przez chwilę, ale praktycznie zniknęły do eteru następnego. Więc jeśli męczysz się, próbując przypomnieć sobie, czy produkt, który kiedyś kochałeś (lub nienawidziłeś!) ma siekierę, możesz odpocząć. Wiele pozycji w menu pojawia się i znika, ale to tylko niektóre z największych w historii Taco Bell klapsów.Taco waflowe od Taco Bell

taco bell flop wafel taco Facebook

Wyraźnie, Taco Bell jest znany z robienia niedrogiego i szybkiego meksykańskiego jedzenia. A meksykańskie jedzenie to tacos, prawda? Tak więc, starając się urozmaicić menu śniadaniowe restauracji fast-food (ponieważ „normalne” tacos na śniadanie i burrito po prostu nie są wystarczająco dobre?), w 2014 roku Taco Bell wprowadził taco waflowe.

jak się robi rum?

Tak, dokładnie tak to brzmi. Wafel złożony w kształt przypominający taco, a następnie wypełniony kiełbasą i jajecznicą, z paczką syropu z boku, którą można skropić na wierzchu. Według artykułu w Thriller , wynik był zaskakująco smaczny i był popularny na rynku testowym w hrabstwie Orange w Kalifornii. Niestety jednak ta lepka próba nakłonienia większej liczby osób do zakupu śniadanie w Taco Bell nie było losowaniem, na które liczyła firma, i według according Insider biznesowy , został wycofany ze sklepów zaledwie rok po wprowadzeniu go w całym kraju.

Biszkoptowe taco Taco Bell

taco bell flop herbatniki taco Facebook

W 2015 roku, tuż po swojej flopie taco waflowym, Taco Bell postanowił przetestować nowy wynalazek śniadaniowy – herbatnikowe taco. Szczerze mówiąc, nie można było na to wiele pomyśleć — była to prawie dokładna replika taco waflowego, ale z ciastkiem w kształcie taco do przechowywania jajek i mięsa śniadaniowego zamiast gofra (oferował również kilka różnych opcji mięs śniadaniowych, np. smażony kurczak z sosem jalapeno miodowym).Zgodnie z artykułem na temat NBC San Diego Chris Brandt, dyrektor ds. marketingu w Taco Bell, podzielił się nadzieją, że ponownie rozbudzi zainteresowanie śniadaniem Taco Bell i zacieśni konkurowanie z McDonald's . Najwyraźniej Taco Bell zrobił Widzę początkowy wzrost uwagi klientów po wprowadzeniu taco waflowego, ale to początkowe zainteresowanie szybko wygasło. Wraz z wprowadzeniem biszkoptowego taco, szefowie Taco Bell mieli nadzieję ponownie wzbudzić zainteresowanie. Niestety, nie miało to trwać długo i podobnie jak taco waflowe zostało wycofane z menu w ciągu mniej więcej roku.

Black Jack Taco od Taco Bell

taco bell flop black jack taco Facebook

Według artykułu opublikowanego na Przedsiębiorca , Black Jack Taco Taco Bell został wprowadzony jako oferta ograniczona czasowo w 2009 r. , wydany w październiku z okazji Halloween. Oczywiście taco było chwytem, ​​ale niezbyt dobrym. Samo Black Jack Taco było mniej więcej podstawowym taco (z udziałem wołowiny Taco Bell, sosu Baja, sałaty i sera) zamkniętego w czarnej skorupce taco. Tak naprawdę sztuczką było barwienie żywności. I zgodnie z informacjami na Fandom , barwnik spożywczy miał niefortunny efekt uboczny — najwyraźniej zmienił kolor stołka klienta na zielony. (Ups.)

Oczywiście taco zostało wydane jako specjalna, sezonowa opcja, więc nie miało być dodane do stałego menu. To powiedziawszy, udane oferty ograniczone czasowo są zwykle przywracane w kolejnych latach (pomyśl o popularności Latte z przyprawą dyni Starbucks na przykład), dając klientom coś, na co mogą czekać. Najwyraźniej Black Jack Taco nie był udanym Halloweenowym specjalnym wydarzeniem, na które liczył Taco Bell – kiedy został wycofany z menu w 2009 roku, zniknął jak duch i nigdy więcej go nie widziano.W pełni załadowane nachosy Taco Bell

taco bell flop w pełni załadowany nachos Facebook

Czasami najlepiej smakujące pozycje menu kończą się klapą, nie dlatego, że ludzie, którzy ich próbują, nie lubią ich, ale dlatego, że nie dość ludzie ich próbują, a restauracje muszą ustąpić miejsca nowym lub innym próbom marketingowym. Tak jest z pewnością w przypadku Fully Loaded Nachos firmy Taco Bell. Ta mikstura sałatkowa z nachosami i taco została wypełniona po brzegi wołowiną, fasolą, sosem serowym, mieszanką rozdrobnionego sera, śmietaną, frytkami, guacamole, paskami tortilli i salsą, a wszystko to podawane w jadalnej misce z taco-shell. Według Chowhound , fani zachwycali się tym, jak duże były nachosy i jaka to była świetna okazja za to, co zostało podane. Niestety, pozycja w menu trwała zaledwie rok (wprowadzona jako dwie, ograniczone czasowo) w 2008 i 2009 roku.

Jeśli masz nadzieję, że Fully Loaded Nachos zostaną przywrócone w przyszłości, prawdopodobnie nadszedł czas, aby przestać marzyć. To powiedziawszy, artykuł na temat Thriller wskazuje, że możesz je odtworzyć, dostosowując sałatkę Fiesta Taco z kilkoma innymi składnikami. Szczegóły są nieco skomplikowane i mogą obejmować nawet osiem doładowań, więc ostatecznie może to nie być warte wysiłku. Możesz po prostu zmniejszyć straty i po prostu zamówić Nachos Supreme.

Pikantny Crunchwrap z Kurczakiem

taco bell flop pikantny crunchwrap z kurczakiem supreme Facebook

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy Taco Bell wprowadzał (i nixował) swoje Fully Loaded Nachos i Jack Black Tacos, po cichu usunęli również ulubiony przez fanów ze swojego menu — Spicy Chicken Crunchwrap Supreme. Według Przedsiębiorca , ta pikantna wersja Crunchwraps marki z kurczakiem trwała od 2006 do 2009 roku, więc nie była to całkowita klapa, ale nie jest jasne, czy utrzymała się w menu przez trzy lata tylko dlatego, że druga (wciąż dostępna) Crunchwrap Supreme była ( i nadal ma się dobrze.

Niestety dla fanów, którzy stworzyli Grupa na Facebooku „Przywróć Spicy Chicken Crunchwrap Supreme” (i kontynuował posty w grupie przez sześć lat po decyzji firmy — ostatni post w maju 2015 r.), a fan, który zadzwonił do centrali firmy, aby błagać o zwrot przedmiotu, nie było takiego ruchu ze strony Taco Bell. Co, biorąc pod uwagę, że grupa na Facebooku ma tylko 26 członków, może mówić o obecny popularność tego ręcznego pikantnego dania z kurczaka.

Sałatka z owoców morza Taco Bell

taco bell flop sałatka z owoców morza? Justin Sullivan/Getty Images

Tak, więc Taco Bell nie jest dokładnie znany z ich taryfa z owocami morza? , więc dlaczego marka uważała, że ​​„sałatka z owoców morza” byłaby dobrym pomysłem pod koniec lat 80., jest naprawdę niezrozumiała. Ale zrobili. Chodzi o to, że Sałatka z owoców morza nigdy nawet nie wyglądał atrakcyjnie. Została zwieńczona krewetkami, białą rybą i krabem śnieżnym, a także innymi warzywami i podawana w jadalnej misce taco.

ile kosztują paluszki pizzy?

Zgodnie z artykułem zamieszczonym na Taniizm , Taco Bell miał nadzieję, że sałatka będzie konkurować z Nowo wydana przez McDonald's Filet-O-Fish (reklama sałatki jest pełna sarkazmu, pytając, dlaczego ktoś miałby chcieć zamówić rybę wyglądającą jak burger). Ale poza dziwnym wyborem w taryfie (naprawdę, dlaczego nie dodać rybnych tacos do menu — to nie powinno być nauka o rakietach), sałatka została szybko wyciągnięta. Czy jego upadek mógł być przyspieszony po doniesieniach o zatruciu pokarmowym? Nie bylibyśmy zbyt zaskoczeni.

Restauracje Border Bell

taco bell flop border bell restauracje Ethan Miller/Getty Images

Trochę trudno jest znaleźć informacje o bardzo krótkotrwałej siostrzanej sieci „ekskluzywnych” restauracji Taco Bell, znanej jako Border Bell. I trudno jest znaleźć informacje, ponieważ restauracje były tak spektakularną klapą.

Według Bardzo! Firmy , w 1997 roku PepsiCo (które było wówczas właścicielem Taco Bell) eksperymentowało z koncepcją restauracji ze świeżym grillem, otwierając Border Bell w Mountain View w Kalifornii. Ta restauracja oferowała wiele opcji ze standardowego menu Taco Bell, ale poszła dalej, oferując więcej dań inspirowanych kuchnią meksykańską, które były popularne w innej restauracji PepsiCo, restauracjach Chevys Fresh Mex.

Pomyśl o tym — Border Bell była restauracją, która była częściowo fast foodem Taco Bell, a częściowo podróbką restauracją Chevys Fresh Mex. Nie trzeba dodawać, że klienci nie gryźli, a (również w 1997 roku) Border Bell został zamknięty i został przekształcony w Taco Bell. Ponieważ restauracje Taco Bell są naprawdę popularne.

Taco Bell's B.L.T Soft Taco

taco bell flop sizzlin bekon menu youtube

Kanapki B.L.T są pyszne – oczywiście są – jak możesz pomylić się z bekonem, sałatą i pomidorami, z dodatkiem majonezu włożonym między dwie kromki obfitego chleba? To praktycznie podstawa lata. Ale te same składniki, zwieńczone rozdrobnionym serem (i z ranczo zamiast majonezu — dzięki Bogu za małe błogosławieństwa), zawinięte w miękką skorupkę taco? Jest jakoś mniej atrakcyjna, zwłaszcza gdy jest serwowana w meksykańskiej restauracji fast-food.

A jednak w 1995 roku jako część swojego menu Sizzlin' Bacon, Taco Bell wypuścił właśnie takie miękkie taco. To, wraz z innymi pozycjami z menu Sizzlin' Bacon – Bacon Cheeseburger Burrito i Chicken Club Burrito – wszystkie spadły i zgodnie z Tak smaczny , specjalne menu zostało całkowicie zlikwidowane przez następny rok. Zgodnie z artykułem na temat Chowhound , niepowodzenie (poza nieudanym wysiłkiem serwowania remiksowanych kanapek w Taco Bell) sprowadzało się do skarg klientów na niedogotowany i rozgotowany bekon. Najwyraźniej restauracja mogła opanować wrednego kurczaka w szatce, ale uzyskanie odpowiedniego bekonu wydaje się być poza jej sterówką.

Taco z nagim jajkiem Taco Bell

taco bell flop nagie jajko taco Facebook

Z jakiegoś powodu szef Taco Bell Nie mogę zdają się wyciągać lekcję na temat wprowadzania „muszli w stylu taco” do menu śniadaniowego. Te eksperymenty z użyciem innych produktów spożywczych (patrz: na przykład tacos waflowe i tacos z herbatnikami) zamiast prawdziwej skorupki taco nigdy dobrze skończyć. Ale według Tak smaczny , Taco Bell spróbował ponownie w 2017 roku, tym razem używając jajka — i jajko — jak muszla. Tylko... co?!

Z jednej strony, w porządku, Taco Bell mógł próbować dostać się do wysokobiałkowego, niskowęglowodanowego pociągu „pozbądź się wszystkiego, co zbożowe” (co nie ma większego sensu, biorąc pod uwagę, że te „tacos Przyszedł faszerowany smażonymi ziemniakami, ale to już inna sprawa). Ale z drugiej strony, dziwne, nienaturalnie biało-żółte jajko w kształcie muszli nie jest zbyt atrakcyjne dla oka. I zgodnie z Tak smaczny , było tłuste, trudne do trzymania i brakowało świeżego smaku prawdziwego smażonego jajka.

jak zrobić mcgriddles

Ale po pierwszej, limitowanej edycji w 2017 r był faktycznie sprowadzony na krótko w 2018 roku. Prawdopodobnie z powodu bardzo spolaryzowanych reakcji krytyków kulinarnych i fanów. Weźmy na przykład Mój przepis Bardzo Chrupiące blog, który przyznał Taco Bell Naked Egg Taco za to, że jest zarówno najlepsze fast-foodowe śniadanie 2017 roku i najgorsze fast-foodowe śniadanie 2017 roku . Ostatecznie jednak jego dziwny, godny Instagramu wygląd nie zrekompensował sprzedaży i nie pojawił się z powrotem w menu od 2018 roku.

Francuskie tosty chalupa w Taco Bell

taco bell flop francuskie tosty chalupa Facebook

Niemal każdego roku szefowie Taco Bell po raz kolejny udowadniają, że nie mogą się oprzeć, by zepsuć śniadanie. W porządku, rujnujący może być trochę szorstkie, ale poważnie. Po niepowodzeniach śniadaniowego „taco” w latach 2014, 2015 i 2017 (odpowiednio wafel, herbatniki i jajko), po raz kolejny w 2018 roku, Taco Bell przetestował kolejną koncepcję śniadaniową — francuską chalupę tostową.

Może pomyśleli, że jeśli nazwaliby to chalupa zamiast taco, to byłoby lepiej przyjęte? Naprawdę nie jest jasne, co myślą ci decydenci. Niezależnie, według Zjadacz , w kwietniu 2018 r. klienci z Dayton w stanie Ohio mogli przetestować nową miksturę, która składała się z francuskiej „skorupki taco” nadziewanej jajecznicą i bekonem lub kiełbasą. I oczywiście, podobnie jak taco waflowe, dodawany był syrop do polewania lub maczania.

W przeciwieństwie do niektórych innych nieudanych opcji śniadaniowych Taco Bell, francuskie taco tostowe nigdy nie przeszło nawet fazy testowania. Według artykułu napisanego na Tak smaczny w sierpniu 2018 r. po prostu nigdy nie trafił na cięcie.

jak odgrzać smażone jedzenie?

Burrito z petardami od Taco Bell

taco bell flop petarda burrito Facebook

W prawdopodobnie najbardziej efekciarskim wydaniu produktu wszechczasów, Taco Bell uznał, że dobrym pomysłem będzie zaoferowanie burrito z pikantną wersją substancji „pop w ustach” znajdującej się w cukierkach Popowe skały . Oczywiście Taco Bell nie używał samych Pop Rocks, ale raczej paczkę smakowych „wyskakujących kryształów”, które klienci mogli wrzucić do wnętrzności swoich burrito przed zjedzeniem kęsa, tylko po to, by otrzymać w rezultacie „petardę” w ich usta.

To śmieszne, prawda? Jasne, wydaje się, że każdy 12-latek chciałby raz spróbować, ale jeśli Taco Bell miał duże nadzieje, że będzie to trwały element menu, wydaje się, że decyzja została podjęta pod wpływem ... coś. Jako artykuł na Tak smaczny wskazano w 2018 r., Produkt miał krótki okres eksploatacji w 2017 r., Ale zniknął po jego ograniczonym czasie wydania i nigdy więcej nie powrócił.

Nagie chipsy z kurczaka Taco Bell

taco bell flop nagie chipsy z kurczaka Facebook

Po raz kolejny nie jest jasne, co dokładnie myśleli szefowie Taco Bell, kiedy dodali Nagie Chipsy z kurczaka do swojego menu. Te „frytki” są zasadniczo cieńszymi, trójkątnymi bryłkami kurczaka, które są podawane z boku sosu do maczania sera nacho lub z sosem i innymi produktami, takimi jak jalapenos.

Szczerze mówiąc, te chipsy z kurczaka nie są ogólnie strasznym elementem menu fast food, ale nie są też dokładnie „markowe” dla Taco Bell. Produkty podobne do nuggetsów z kurczaka są ogólnie lepiej dostosowane do fast foodów z kurczaka, takich jak Laska-fil-A lub fast foody z burgerami, takie jak McDonald's. Oczywiście Taco Bell próbował zrobić je z południowym rozbłyskiem, stąd ser i jalapenos, ale w sumie to wydanie z 2017 roku było niewypałem. Lub, jak Strona na Facebooku Spork & Barrel stwierdził tak zwięźle: „Nagie chipsy z kurczaka z Taco Bell: To naprawdę głupie”.

Oczywiście niektórzy fani wzdrygali się, gdy zostali wyrzuceni z menu, posuwając się nawet do tego, że Petycja Change.org aby je przywrócić, ale z marnymi 1900 podpisami (mniej więcej), jasne jest, dlaczego pozycja menu nie powiodła się. To po prostu nie było popularne.

Klubowe burrito z kurczakiem w Taco Bell

taco bell flop kurczak klub burrito Facebook

Oto oferta: Taco Bell to nie kanapka. A jednak, w niewytłumaczalny sposób, firma kilkakrotnie próbowała zmienić popularne kanapki w burrito, tacos lub chalupas. To nie ma sensu — meksykańskie jedzenie jest dobre, bo jest różne z typowej kanapkowej taryfy — każdy wie, że jeśli chce kanapkę, to może chwycić dobrą z jointów, takich jak Metro lub Quiznos.

Ale w 1995 roku Taco Bell wypuściło swoje Chicken Club Burrito, które w zasadzie było tylko burrito z kurczaka z bekonem, ranczo i odrobiną sałaty i pomidorów. Które, oczywiście, te smaki razem są zawsze dość dobre, ale jako artykuł na temat Tak smaczny ujmijmy to, to „po prostu nie jest to rodzaj burrito, którego ktokolwiek chce”. Ostatecznie burrito utrzymywało się w menu przez około rok. I chociaż niektórzy Redditorowie wciąż woskują poetyckość o ich nostalgii związanej z tym zabytkowym elementem menu, po ponad 20 latach jest wysoce nieprawdopodobne, że kiedykolwiek zostanie ponownie wprowadzony.

Burrito Cheetos Taco Bell

taco bell flop cheetos burrito Facebook

Przez lata Taco Bell as współpracowała z takimi markami jak Doritos i Fritos, aby przenieść swoje nowe produkty na wyższy poziom. W dużej mierze ta współpraca marek zadziałała — na przykład według Codzienne wiadomości , kiedy Taco Bell wypuściła swoje Doritos Locos Tacos w 2012 roku, sprzedała 100 milionów tacos w ciągu 10 tygodni, czyniąc tacos w skorupkach Doritos najpopularniejszą pozycją w menu. Dlaczego więc nie przetestować wody ponownie z kolejną serową, chrupiącą przekąską?

Buffalo Wild Wings nowy smak

W 2016 roku firma Taco Bell spróbowała właśnie tego, wypuszczając na rynek swoje Cheetos Burrito. Ale nie była to twórcza współpraca — w zasadzie było to tylko standardowe burrito z serem, ryżem i wołowiną z kilkoma Cheetos wrzucony. I MI! online Potwierdził w artykule z 2017 roku, że mikstura nigdy nie przekroczyła swojego rynku testowego w Cincinnati – Cheetos Burrito był praktycznie martwy po przybyciu.