Największe wpadki w historii Burger Kinga

maskotka BK Evan Agostini/Getty Images

Burger King jest znany jako „dom Whoppera” i nie można zaprzeczyć, że hamburger tej sieci fast foodów od dawna jest ulubieńcem konsumentów. Jednak pomimo milionów Whopperzy sprzedawany co roku głodnym klientom, nie każdy produkt wprowadzony przez Burger King okazał się strzałem w dziesiątkę; niektóre w rzeczywistości były spektakularnymi porażkami, wyrzuconymi na nieświadomą publiczność, która ugryzła i powiedziała: „Nie”.

Oczywiście nie można winić Burger Kinga za chęć zwiększenia swojego udziału w rynku, biorąc pod uwagę to McDonald's pozostaje prawdziwym królem burgerów. W rzeczywistości od 2019 roku marka McDonald's była o wartości ponad 130 miliardów dolarów , podczas gdy Burger King osiągnął znacznie mniej niż 7,1 miliarda dolarów.Burger King nie jest pierwszym, ostatnim ani jedynym fast-foodem, który wprowadza eksperymentalne dania, których nikt nie chciał, ale przez lata popełnili kilka epickich niepowodzeń. Od kanapki śniadaniowej, która zawierała wystarczającą ilość kalorii, aby nakarmić całą rodzinę, po nieprzemyślanego burgera o tematyce Halloween, który dał gościom szokującą niespodziankę, są to największe klapy w historii Burger King.

Halloweenowy Whopper Burger Kinga miał poważny efekt uboczny

Burger King Halloween Whopper Świergot

W 2015 roku dyrektorzy Burger King postanowili uczcić Halloween nowym, upiornym spinem klasycznego Whoppera: Halloween Whopper, w którym burger może się pochwalić przerażająco wyglądającą, ufarbowaną na czarno bułką.

Konsumenci, którzy spróbowali tego nowatorskiego burgera, przeżyli bardzo dziwną niespodziankę, kiedy weszli do łazienki i odkryli nieoczekiwany efekt uboczny: zmienił kolor ich jelit na zielony. Podczas doniesienia o zielonej kupce zalane media społecznościowe , burger stał się mniej znany z motywu Halloween niż z kolorowych efektów ubocznych.Ludzie zaczęli zadawać pytanie, dlaczego czarna bułka zmienia kolor kału na zielony, a nie czarny? Gastroenterolog dr Ian Lustbader przedstawił wyjaśnienie, mówiąc: Wiadomości CBS winowajcą był barwnik spożywczy używany do zmiany koloru bułki na czarno. Wyjaśnił, że barwniki spożywcze, które nie są całkowicie wchłaniane przez materiał pokarmowy w jelitach, będą przechodzić przez przewód pokarmowy. Ponieważ Burger King już dodaje barwniki do swoich zwykłych bułek, te istniejące barwniki najwyraźniej połączyły się z czarnym barwnikiem, a następnie zmieszały się z żółto-zieloną żółcią żołądka, aby uzyskać zieloną kupę. Z powodu negatywnego szumu, Burger King odmówił przestraszenia Halloweenowego Whoppera w następnym roku (ale to nie był ostatni raz, kiedy używali barwników z dziwnymi efektami).

folia we frytkownicy powietrza

Sprzedaż Burger King's Whopperito nie była zbyt wielka

Burger King youtube

Podczas Taco Bell odnosił sukcesy dzięki meksykańskiej taryfie fast-food, Burger King dostrzegł kolejny udział w rynku, który może wyrwać konkurentowi. Wkładając czapki korporacyjnego myślenia, pojawił się pomysł: Whopperito. Wprowadzone na rynek w 2016 r. Whopperito zawierało wszystkie rzeczy upchane w tradycyjnym Whopperze (wołowina, cebula, pomidory, sałata i pikle), ale zamiast bułki całość była zawinięta w tortillę. Inną dużą zmianą było to, że przyprawy (zwykle ketchup, musztarda i majonez) zostały zastąpione serowym sosem queso.

Czy to dobry pomysł? Nie według Newsweek , który wściekle skrytykował Whopperito jako „tak obrzydliwe, na jakie wygląda”. W tym czasie jednak prezydent Burger King North America, Alex Macedo, myślał, że naprawdę coś im się podoba. „Wiemy, że Tex-Mex bardzo się rozwija… i nie ma zbyt wielu krajowych sieci sprzedających burrito” – powiedział Macedo. Insider biznesowy . „Dla nas burrito sprawdza się dobrze, ponieważ większość naszej sprzedaży uzyskujemy poprzez drive-thru, a to jest coś, co jest przenośne”.Próba zadowolenia fanów zarówno burrito, jak i burgerów zaowocowała dziwnym produktem, który nie był żadnym z nich, a Burger King ostatecznie licytował Whopperito PA .

Zatankowane kosze Burger King's Dinner Basket

Kosze Obiadowe Burger King youtube

W 1992 r. szefowie Burger King wpadli na pomysł, że klasyfikacja jointa przyciągnie więcej klientów. W rezultacie sieć zaczęła oferować obsługę stołową w swoich restauracjach codziennie od godziny 16.00. i 20:00, z kelnerami przynoszącymi posiłki prosto do stołu, gdzie klienci zostali zaproszeni do przekąszenia darmowego popcornu, czekając na przybycie ich fast foodów… powoli.

Jednak za zastawą stołową Burger Kinga czaił się jakiś ukryty plan i nazywano go Dinner Baskets. Te posiłki typu „wszystko w jednym” były podawane w koszach, donosili Poranny telefon , z opcjami m.in. Whopper, chrupiącym filetem z kurczaka, kanapką ze stekiem i smażoną krewetką, z możliwością zamiany pieczonego ziemniaka na frytki wraz z colesławem lub sałatką boczną.

„Dzięki obsłudze stołowej i nowym przystawkom obiadowym docieramy do segmentu konsumentów, który być może nie miał wcześniej dostępu do restauracji typu fast-food” – powiedział rzecznik Burger King Michael Evans z Dinner Baskets, które były tematem kampania reklamowa z udziałem osobowości MTV Dana Cortese.

Nic dziwnego, że kosze obiadowe i związana z nimi obsługa stołowa w barze typu fast food nie zostały powszechnie przyjęte przez konsumentów poszukujących szybki jedzenie. Zostały one ostatecznie przerwane.

Pieczony na ogniu klops Burger Kinga spłonął

Pieczeń Pieczony Burger King youtube

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy załamały się zastawa stołowa/kosze obiadowe, Burger King wprowadził na rynek kanapkę z pieczonym na ogniu klopsem. Konsumenci po raz pierwszy dowiedzieli się o nowej kanapce z serii reklam telewizyjnych z udziałem takich celebrytów, jak były gracz MLB/ Pan Belvedere gwiazda Bob Uecker i osobowość MTV Dan Cortese , najlepiej zapamiętany z powodu noszenia czapki bejsbolowej odwróconej do tyłu, podczas gdy krzyczy bezpośrednio w kamerę. „Wendy's tego nie ma, McDonald's go nie ma” – oświadczył Cortese w jeden punkt wychwalając walory pieczonej na ogniu pieczeni.

Uecker pojawił się również w Reklama sprzedający kosz na obiad z pieczonymi na ogniu klopsami, który zdołał połączyć dwie porażki fast-foodowe Burger Kinga w jeden wielki, gruby mega-bust. Wyobraź sobie, ale konsumenci najwyraźniej nie szukali nowej pozycji w menu, która mogłaby sprawić, że poczują się, jakby jedli kanapkę zrobioną z resztek.

Kanapkę z mięsem pieczonym na ogniu Burger King ostatecznie spotkał ten sam los, co zastawa stołowa i kosze obiadowe. Burger King w końcu odszedł od aporterów Ueckera i Cortese, a także dziwnego, inspirowanego przez MTV brandingu „BK Tee Vee”, który miał krzyczeć: „Hej dzieciaki, klops jest super!”

chilijski okoń morski vs okoń morski

Kontrowersje zabiły Super Seven Incher Burger Kinga

Burger King Super Siedmiocalowy youtube

Jest stary aksjomat reklamowy, który… „seks się sprzedaje”. Można jednak przesunąć granicę zbyt daleko, co Burger King odkrył katastrofalnie, kiedy wprowadził na rynek swojego burgera Super Seven Incher w 2009 roku. Pseudonim burgera był oczywistym podwójnym przedsięwzięciem, a kampania reklamowa naprawdę się z nim łączyła, prezentując model z profilu, jej oczy szeroko otwarte, a usta jeszcze szersze, gdy przygotowywała się do połknięcia masywnej fallicznej kanapki.

Na wypadek, gdyby to nie było wystarczająco jasne, Burger King pomogło to przeliterować. „To rozsadzi twój umysł”, czytamy w wielkim druku tekst reklamy. A jeśli ktoś nadal nie otrzymał referencji, zauważył, że dziennik 'Wall Street , drobny druk uczynił go jeszcze bardziej rażącym, nawiązując do „oszałamiającego burgera”, który obiecał „zaspokoić pragnienie czegoś długiego, soczystego i grillowanego na ogniu”. Sprzeciw był poważny, co skłoniło Burger Kinga do odłożenia reklamy na półkę i cichego usunięcia Super Seven Incher z menu.

czy orzechy są dla ciebie dobre?

Kontrowersje powróciły kilka lat później, kiedy modelka w reklamie powiedziała, że ​​nie wie, że zdjęcia, do których pozowała, zostaną wykorzystane w tak sugestywny sposób i oskarżyła firmę o „publicznie upokarzające” jej.

Nastrojowe Prawdziwe Posiłki Burger Kinga uszczęśliwiły nikogo

Prawdziwe posiłki Burger King youtube

Wyobraź sobie, że jesteś muchą na ścianie na spotkaniu Burger King, gdzie wpadli na pomysł zerwania kultowego McDonalda Szczęśliwe posiłki , ale odnosząc je do różnych emocji, jednocześnie składając całość w kampanię reklamową mającą na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego.

Prawdziwe posiłki, zgłaszane Niezależny , zostały wprowadzone w 2019 roku, aby zbiegły się z Miesiącem Świadomości Zdrowia Psychicznego, a każde pudełkowe combo Burger King reprezentuje inny nastrój. Czujesz się słony? DGAF (nie pierdol się)? Burger King miał posiłek pasujący do nastroju.

reklamy były brutalne. Przygnębiony koleś w smutnym małym pokoju siada na swoim maleńkim pojedynczym łóżku i deklaruje: „Nie każdy budzi się szczęśliwy. Czasami czujesz się smutny, przestraszony, brzydki...

Złota gwiazda dla każdego, kto zgadł, że Real Meals zostały wypatroszone w mediach społecznościowych, a sarkazm był intensywny. Jeden głośnik wysokotonowy pogratulował Burger Kingowi „zakończenia choroby psychicznej w ten sam sposób, w jaki Kendall Jenner i Pepsi zakończyli rasizm”, odnosząc się do kolejna katastrofalna kampania reklamowa . Inne napisał „Właśnie wybiłem dziurę w ścianie, myśląc o wszystkich pieniądzach, które mogłem zaoszczędzić w zeszłym roku, mając Burger Kinga zamiast iść do szpitala psychiatrycznego”.

„Zdrowe” Satisfries Burger Kinga nikogo nie satysfakcjonowały

Burger King Satisfries youtube

W 2013 roku zdrowie było dla wielu osób najważniejsze, co nie było dobre dla sprzedawców fast-food. Wyczuwając niewykorzystany rynek w oferowaniu zdrowszych posiłków ludziom, którzy zwykle unikają fast foodów, lub oferując mniej tuczące alternatywy dla klientów, którzy kochali fast foody, ale chcieli zrzucić kilka funtów, Burger King wprowadził Spełnia . Zapowiadany jako zawierający 40 procent mniej tłuszczu i 30 procent mniej kalorii, Burger King z pewnością widział Satisfries jako okazję do zachęcenia świadomych zdrowia konsumentów do spróbowania pozbawionej poczucia winy frytki.

Pozornie solidna strategia, ale w praktyce… nie za bardzo. Tak jak Crain's Chicago Business donosi, że Satisfries zbombardował wielki czas. Bob Goldin, wiceprezes wykonawczy firmy badawczej Technomic Inc. z Chicago, trafił w sedno, kiedy wyjaśnił, dlaczego produkt został skazany na zagładę od samego początku. Wyjaśnił, że zdrowe pozycje menu w restauracjach typu fast-food są skierowane do „bardzo wąskiej grupy odbiorców”, ilustrując ważny truizm: ludzie spożywający zdrowe posiłki rzadko jedzą fast foody, a ludzie, którzy jedzą fast foody, najwyraźniej nie przejmują się zbytnio zdrowiem. – Frytki to przyjemność, podobnie jak lody – powiedział Goldin. „Nie jesz ich, jeśli martwisz się o swoją dietę”.

Burger King's Enormous Omlette Sandwich miał więcej kalorii niż Whopper

Burger King Ogromna Kanapka z Omletami youtube

W połowie 2000 roku śniadanie było polem bitwy typu fast food. McDonald's miał solidny przyczółek w tej kategorii dzięki swojemu kultowemu Jajko McMuffiny kiedy Burger King wymyślił kanapkę śniadaniową, która, miejmy nadzieję, zdetronizuje McMuffina. Tym produktem była kanapka z ogromnym omletem, która zawierała omlet z dwóch jajek, zwieńczony dwoma plasterkami amerykańskiego sera, kotletem z kiełbasy i trzema grubymi paskami bekonu, ułożonymi wysoko na bułce w stylu hoagie.

Ci, którzy dokopali się do informacji o wartościach odżywczych kanapki, wyszli z kilkoma zabawnymi faktami, donosili Wiadomości NBC . Przy większej ilości kalorii niż Whopper (730 kalorii w porównaniu z wątłym 700 Whoppera), Enormous Omlet Sandwich zawierał aż 47 gramów tłuszczu. „Poszerzając nasze wyborne menu kanapek śniadaniowych, restauracje Burger King oferują teraz jeszcze więcej alternatyw dla naszych gości, którzy chcą wygodnego i sycącego śniadania”, powiedział wówczas Russ Klein, dyrektor ds. globalnego marketingu Burger King.

Konsumenci fast foodów najwyraźniej uwielbiają obfite śniadanie, ale najwyraźniej zaznaczyli, że kanapka powinna być sprzedawana z defibrylatorem na boku. BK Enormous Omlet został przerwany i nigdy więcej o nim nie słyszałem.

Konsumenci nie byli wstrząśnięci przez Burger King's Shake 'Em Up Fries

BK Shake Em Up Fries youtube

W 2002 roku Burger King postanowił wstrząsnąć sytuacją dzięki Shake 'Em Up Fries. Pomysł był dość prosty, po prostu zwykłe frytki z łańcucha podawane w torbie, wraz z pakietem „Cheezy Flavor Blast”, który miał być posypany do torby. Klienci po prostu zamykali torbę, energicznie potrząsali frytkami, aby je pokryć, a następnie przeżuwać.

DO Reklama w telewizji nowy produkt zademonstrował technikę potrząsania, w której młodzi ludzie potrząsali swoimi napełnionymi smażonymi torbami, a następnie jedli jasnopomarańczowe paluszki ziemniaczane, które się pojawiły. Shake 'Em Up Fries nie wywarło tak dużego wpływu na rynek, jak miał nadzieję Burger King, i ostatecznie zostało wycofane.

Pomimo niepowodzenia produktu, McDonald's podobno w 2014 r. rozwijał frytkę o podobnym smaku. Foodbeast poinformował, że McDonald's przetestował swoje przyprawione frytki w lokalizacji w Kalifornii i udostępnił kilka zdjęć torby. Nie tylko produkt był podobny, ale był to dokładnie ten sam proces — frytki w torbie, dodawanie przypraw, wstrząsanie i jedzenie. Ten test prawdopodobnie nie zakończył się sukcesem, ponieważ produkt nigdy nie został wprowadzony na rynek krajowy.

Burger Buddies Burger Kinga było porażką

Burger King youtube

Tak jak Pyszny Przypomniał sobie, że w latach 80. Burger King najwyraźniej zazdrościł sukcesu, który biały zamek doświadczyła z małymi hamburgerami w rozmiarze mini i zobaczyła okazję do zdobycia części udziału w rynku maleńkich burgerów. Rezultatem były Burger Bundles, w zasadzie Burger King na suwakach. Według Monitor Chrześcijańskiej Nauki , były sprzedawane w „pakowanych” opakowaniach po sześć sztuk, stąd nazwa.

dlaczego Bourdain umarł?

Jeśli chodzi o pieczenie małych burgerów, pojawił się duży problem. Tak jak Nation's Restaurant News Według doniesień kotleciki były tak małe, że podobno miały tendencję do prześlizgiwania się przez ruszty dla brojlerów i ciągle się psuły. Malutkie małe burgery zostały później wycofane, pozostawiając White Castle jako prawdziwego króla, jeśli chodzi o niewymiarowe burgery.

Podczas gdy zestawy Burger King mogły zaginąć w piaskach czasu (z wyjątkiem kilku prób ponownego wydania), vintage Reklama w telewizji szczątki, wskazujące, że „te smakowite małe chłopaki” były idealną przekąską na wynos do jedzenia w biegu.

BK Burger Shoty zostały zestrzelone

BK Burger Shoty youtube

Burger Bundles Burger King może wymarło, ale pomysł na małe hamburgery nie. Stało się to widoczne w 2008 roku, kiedy sieć wprowadziła BK Burger Shots, które były identyczne jak ich poprzednicy we wszystkim poza jednym: połączone bułeczki były ze sobą połączone, co skutkowało małymi połączonymi hamburgerami. Tak jak Nation's Restaurant News napisano wówczas, że mini-burgery były reklamowane jako „oferta ograniczona czasowo” w niektórych lokalizacjach w USA jako test. Podobno ruch ten nastąpił po tym, jak Burger King z powodzeniem wprowadził ten sam produkt w restauracjach w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zwany Burger Buddies, który był sprzedawany w sześciopakach.

Biorąc pod uwagę, że Burger Shots zostały usunięte z menu, jednym z powodów niepowodzenia produktu mogła być dziwaczna kampania reklamowa wykorzystywana do ich sprzedaży. Jedna reklama był przerażający, graniczący z niepokojącym, otwierając się szarpiącą, ręczną kamerą skupiającą się na śpiącym facecie. Ramię wchodzi w ramę, dmąc w klakson obok głowy śpiącego. Przestraszony koleś wyskakuje z łóżka zaskoczony, ale atakuje go tylko inny facet, prawdopodobnie „przyjaciel”. Tymczasem dowcipnisi z trąbką okazuje się, że jest plastikową maskotką króla Burger Kinga, zgiętą wpół ze śmiechu. To nie sprawia, że ​​błagamy o małe hamburgery — a Ty?

Hot dogi Burger King otrzymały chłodne przyjęcie

Hot dogi BK youtube

Hot dogi i hamburgery szły ramię w ramię na przydomowych grillach od dziesięcioleci, więc dlaczego nie miałoby to być również w przypadku Burger Kinga? Sieć fast foodów postanowiła się o tym przekonać w 2016 roku, uruchamiając Grilled Dogs, wprowadzając hot dogi do swojego stałego menu. Według Newsweek psy były dostępne w wersji standardowej oraz w wersji z serem chili. „Wprowadzenie grillowanych psów właśnie miało sens dla naszych gości i dla naszej marki” – powiedział w oświadczeniu prezes Burger King North America North Alex Macedo.

Burger King był najwyraźniej dość uparty na swoich psach. W rzeczywistości sieć zatrudniła rapera Snoop Dogga i królową „coochie-coochie” Charo, aby zagrali w humorystycznych reklamach, które miały wyglądać jak filmy szkoleniowe, aby poinstruować personel, jak prawidłowo przygotować psy. Tak jak Czas poinformowano, że raper „Gin & Juice” został nazwany „Ambasadorem szkolenia grillowanych psów”, który instruuje praktykantów, aby nakładali dość dziwne dodatki na parówki. „Wypal palniki, bo grillujemy tego psa po swojemu – bikini, martini, cukinie, tak, znasz resztę” – rapuje do uczniów.

Burger Burger King z indyka nie został pożarty?

Burger King Burger z indyka Świergot

W latach 2010-tych wielu ludzi miało na uwadze zdrowie i dobre samopoczucie, co nie było dobrą wiadomością dla firm sprzedających wysokokaloryczne fast foody. Chcąc zaoferować coś zbliżonego do zdrowego, w 2013 roku Burger King postanowił zaoferować burgera z indyka. „Tureckie burgery jako kategoria rozwijają się dość szybko w przestrzeni restauracyjnej” – powiedział Eric Hirschhorn, szef globalnej innowacji Burger King. Wiadomości CBS .

Oczywiście tylko dlatego, że Burger King zastąpił wołowinę indykiem, nie oznaczało, że burger był szczególnie mniej kaloryczny niż jego regularne oferty. Tak jak Wiadomości CBS Zauważono, że burger z indyka Burger King zawierał mocne 530 kalorii – tylko 100 kalorii mniej niż Whopper i więcej niż grillowana kanapka z kurczakiem, która zawierała 470 kalorii.

kuchnia raj hell's fake

Podczas gdy Wendy's i McDonald's — główni konkurenci Burger King — podobno nie planowali oferować burgerów z indyka, mniejsze sieci Carl's Jr. i Hardee's z powodzeniem eksperymentowały z oferowaniem burgerów z indyka i uznały je za tak popularne, że obie sieci utrzymały je w menu. Inaczej było w przypadku wersji Burger Kinga, która, jak prawdziwy indyk, nie była w stanie wzlecieć.

Zatykająca tętnice Pizza Burger Burger Kinga była jak akceptacja wyzwania

BK Pizza Burger youtube

Ludzie lubią hamburgery. Ludzie lubią pizzę. Biorąc pod uwagę tę wiedzę, można by założyć, że połączenie tych dwóch będzie home runem. To było wyraźnie myślenie, które zaowocowało New York Pizza Burger. Tak jak Salon donosiły, że nowy produkt został wprowadzony jako oferta specjalna w lokalizacjach sieci w Nowym Jorku.

Prawdę mówiąc, produkt był bardziej burgerem niż pizzą – w zasadzie gigantycznym hamburgerem z dodatkami w stylu pizzy, w tym pepperoni, serem mozzarella, pesto i sosem marinara, upchniętymi w 1,5-calowej bułce z sezamem. Ten ogromny burger został następnie pocięty na sekcje i dzielony jak pizza, przeznaczony do karmienia sześciu.

New York Pizza Burger był dziełem szefa kuchni Burger King, J Sullivana, który opisał ten potworny posiłek jako „przetłumaczenie na fast food z ruch lokalożerny ”, którego celem jest połączenie producentów żywności i konsumentów żywności w tym samym regionie geograficznym. Jednak jak Telegraf Zwrócono uwagę, że Burger King's New York Pizza Burger nie był dla osób o słabym sercu – dosłownie, biorąc pod uwagę, że zawierał 2500 kalorii zatykających tętnice.