Duża różnica między peklowaną wołowiną a pastrami

Kanapka Reuben z peklowaną wołowiną i pastrami

Wycieczka do licznik delikatesów może być myląca. Jasne, znasz różnicę między szynką a indykiem, ale co z tego salami i Bolonia ? Lub pieczeń wołowa i mostek? A może peklowana wołowina i pastrami? Te dwa ostatnie, z ich różowawym odcieniem i białym tłustym marmurkiem, w końcu wyglądają prawie identycznie. I jako Zjadacz podkreśla, że ​​mają pewne podobieństwa poza ich wyglądem zewnętrznym: oba są solanki w roztworze soli i przypraw i oba mogą być wykonane z mostka. Czym więc pastrami różni się od peklowanej wołowiny?

Istnieją pewne oczywiste różnice, na przykład to, jak najlepiej smakować pastrami między dwiema kromkami chleba żytniego posmarowanymi musztardą, podczas gdy peklowana wołowina jest częściej spożywana z kapustą lub kapustą kiszoną ( Kanapka Rubena , ktoś?). Możesz również wiedzieć, że peklowana wołowina jest irlandzka, podczas gdy pastrami pochodzi z Europy Wschodniej lub Turcji. Jest jednak jedna wielka różnica, która naprawdę oddziela peklowaną wołowinę od pastrami — oto, co musisz wiedzieć.Procesy gotowania są zupełnie inne

Plastry pastrami

Chociaż prawdą jest, że zarówno peklowana wołowina, jak i pastrami są solone, dwa kawałki mięsa są gotowane zupełnie innymi metodami (poprzez Moje przepisy ). Pastrami jest wędzone, co Zjadacz mówi, że często robi się to w pobliżu garnka z wodą, aby powstająca para zapobiegała wysychaniu mięsa. Następnie naciera się mieszanką przypraw, która zazwyczaj zawiera mielony czarny pieprz, nasiona kopru włoskiego, nasiona gorczycy i kolendrę, co nadaje mu lekko poczerniały wygląd na brzegach. Pastrami można następnie ponownie ugotować na parze przed podaniem.

Peklowana wołowina jest gotowana w wodzie (wraz z kapustą i ziemniakami na przykład) lub gotowana na parze. W przeciwieństwie do pastrami, oprócz marynaty, w której była marynowana wołowina, przed jedzeniem nie dodaje się do wołowiny żadnych innych przypraw ani przypraw. Uniwersytet Łyżka Zauważa, że ​​peklowana wołowina jest zwykle krojona na nieco cieńsze plastry niż pastrami (tym lepiej, by układała się wysoko na kanapce!).