Najlepszy sposób, aby stwierdzić, czy twoje wino się zepsuło

białe-różowe-czerwone-wino-w-kieliszkach

Nie ma nic gorszego niż przygotowywanie się na odpoczynek po długim dniu przy lampce wina, tylko po to, by wyciągnąć z półki butelkę Syrah lub na wpół skonsumowaną butelkę Pinot Grigio z lodówki. tonące podejrzenie, że coś po prostu nie jest... w porządku.

Może to zapach – albo łyk, który nie smakuje zbyt obiecująco – ale nie do końca wiadomo. W końcu wino to sfermentowane winogrona, więc czasami trudno powiedzieć, czy twoje wino się zepsuło, czy po prostu nie nabyłeś podniebienia, aby to powiedzieć. Nie da się jednak tego dowiedzieć. Oto jak sprawdzić, czy wino nadaje się do picia, czy też patrzysz na zepsutą butelkę.Jak sprawdzić, czy wino jest złe bez otwierania butelki?

człowiek-trzymający-butelkę-czerwonego-wina

Czasami wino gaśnie bez wystawienia na działanie powietrza. Według Wina szaleństwo , zmiany temperatury podczas transportu lub przechowywania, wprowadzanie drobnoustrojów lub bakterii podczas produkcji, a nawet ekspozycja na zbyt duże promieniowanie UV może spowodować zepsucie wina. Mają one nazwę — wady wina — i można je złapać, zanim jeszcze wyskoczy się z korka.

ile jest warta rachael ray

Aby stwierdzić, czy nieotwarta butelka wina jest zła, poszukaj korków, które wydają się lekko wypchnięte, co jest oznaką, że wino zostało wystawione na zbyt wysoką temperaturę (nie-sommelici nazywają to „skunked”). Według Wine Folly . może to nawet spowodować wybrzuszenie lub pęknięcie foliowej uszczelki . Inne oznaki złego wina to odbarwiony korek, korek pachnący jak mokry pies lub pleśń lub wino, które już wycieka. Są to oznaki rozwoju bakterii lub drobnoustrojów.

Jak sprawdzić, czy otwarta butelka wina się zepsuła?

korkociąg-i-korki-na-stole

Według Wine Folly stwierdzenie, czy otwarta butelka wina ma problemy, będzie znacznie łatwiejsze, ponieważ większość butelek wina psuje się w wyniku procesu zwanego utlenianiem. Po wystawieniu na działanie powietrza smak wina zaczyna się pogarszać. Odczekaj wystarczająco długo, a efektem końcowym jest złe wino. Według Popsugar , chcesz szukać wina mętnego lub przebarwionego, wina z bąbelkami (ale nie jest winem musującym) i zapachów mdlących, słodkich, stęchłych lub przypominających ocet. Jeśli dotarłeś do degustacji i uważasz, że smakuje zepsuty, prawdopodobnie masz rację.Możesz zapobiec zepsuciu wina, przechowując je odpowiednio, a w wielu przypadkach możesz nawet zwrócić butelkę. Jedyne, czego nie powinieneś robić, to zadowalać się złym winem.