Czy frytki ze słodkich ziemniaków są zdrowsze niż zwykłe frytki?

słodkie frytki ziemniaczane

Choć może to być smutne, wszyscy wiemy, że frytki nie należą do żadnej kategorii Piramida żywieniowa . Jasne, są zrobione z ziemniaki które według Linia zdrowia , są dobrym źródłem potasu i witaminy C, ale smaż je na głębokim tłuszczu, aby uzyskać idealny chrupiący kawałek, a wszystkie te składniki odżywcze wychodzą przez okno. Na szczęście na ratunek przychodzą frytki ze słodkich ziemniaków, oferując zdrowszą alternatywę dla popularnego dodatku do burgerów. Czy oni?

„Wiele osób uważa, że ​​zamawiając frytki ze słodkich ziemniaków regularnie, robią one wielką przysługę dla swojego zdrowia” – powiedziała zarejestrowana dietetyk Lisa Moskovitz. Zdrowie mężczyzn . – Prawda jest taka, że ​​tak naprawdę niewiele robisz.Moskovitz ujawnia, że ​​jeśli chodzi o porównywanie białych ziemniaków ze słodkimi ziemniakami, różnice są minimalne. Oba zawierają taką samą ilość kalorii i węglowodanów. W obu jest mniej niż 1 gram tłuszczu w najprawdziwszej postaci, czyli przed wrzuceniem do gorącego oleju. W porównaniu z tym włókno jest również całkiem równe. Jeśli chodzi o białko, białe ziemniaki nieco wyprzedzają słodkie ziemniaki i nic dziwnego, że słodkie ziemniaki mają więcej naturalnego cukru.

Porównując białe ziemniaki i słodkie ziemniaki obok siebie, te dwa bulwy nie wydają się aż tak różne. Dlaczego więc ludzie myślą, że frytki ze słodkich ziemniaków są o wiele zdrowsze? Odpowiedź leży w przygotowaniu.

Zarejestrowana dietetyk Alissa Rumsey wyjaśniła: „Podczas gdy większość frytek zrobionych ze zwykłych ziemniaków jest smażona na głębokim oleju, frytki ze słodkich ziemniaków często można znaleźć w wersji pieczonej”. Rumsey zaleca zapytać kelnera przed złożeniem zamówienia, ponieważ pieczone jest zawsze lepsze niż smażone, ale jeśli obie opcje są smażone, zapomnij o zdrowiu. (A jeśli jesteś fanatykiem frytek jak Meghan Markle , równie dobrze możesz wybrać preferowany wybór).Najważniejsze jest to, że nie ma prawdziwego zwycięzcy w frytki kontra walka z frytkami ze słodkich ziemniaków. Jeśli oba są ugotowane tak samo, mecz zakończy się remisem.