Ulubiony amerykański smak dżemu może Cię zaskoczyć

Grzanki z dżemem

Dżemy, galaretki, konfitury — cokolwiek odmiana, którą lubisz najbardziej Amerykanie jedzą tonę owoców do smarowania; i chociaż możesz wierzyć, że twój ulubiony smak jest liderem, jeden owocowy środek do smarowania przewodzi grupie. Posmarujemy to PB&J , posmaruj to toast z masłem, napełnij nim ciasteczka, top Jogurt z nim, nawet gromadź je w tych małych paczuszkach ze śniadania w formie bufetu (a może to tylko ja?). Posłuchaj, posłuchaj, bo ulubiony smak narodu jest... właściwie nudny. To truskawka. Przepraszam, nie przepraszam.

5 facetów olej arachidowy

163,97 mln Amerykanów jadło dżem truskawkowy, galaretkę lub konfitury w 2019 roku według Statystyka , który wykorzystał dane z amerykańskiego spisu ludności i Simmons National Consumer Survey. Na drugim miejscu znalazły się winogrona, które, hm, naprawdę? Jakie potwory wolą nudne truskawki lub przewidywalny dżem winogronowy od cierpkich malin, karmelowych moreli czy głębokich jeżyn? Ale dobra. Nawet szanowani kucharze ankietowani na ten temat przez Smacznego (który popełnił serię kardynałów PB&J grzechy, od używania masła nerkowca po włączenie do niego świeżych owoców) najczęściej preferowali truskawki.Dlaczego większość Amerykanów preferuje ten smak?

PB&J

Statista spekuluje na temat powodów, dla których Amerykanie preferują te dwa klasyczne smaki. Możliwe, że są one szerzej dostępne na półkach sklepów spożywczych. Być może Smuckers i Welch's, dwie wiodące firmy produkujące galaretki i dżemy w USA, poświęciły mnóstwo marketing dla tych smaków. Może winogrona i truskawki po prostu lepiej smakują. A może ma z tym coś wspólnego fakt, że większość truskawek uprawianych w USA staje się dżemem (via Statista).

Klasyczny amerykański lunchbox PB&J (co może, o dziwo, w rzeczywistości być kanadyjskim według USA dziś ) może również przyczynić się do naszej nieśmiertelnej miłości do past truskawkowych i winogronowych. Wiele przepisów dla ' klasyczny PB&J ' i nawet wersje kanapki z inne zwroty akcji zadzwoń po galaretę winogronową lub truskawkową. produkt mashupowy Smuckera, Fistaszek , występuje w tych smakach w paski z masłem orzechowym — i w czekoladzie (via Jak działają rzeczy ). Codzienne wiadomości z Nowego Jorku zauważył, że kilka lat temu sondaż wykazał, że „Amerykanie zjedzą aż 2984 kanapek PB&J w ciągu swojego życia”. Ich galaretka z wyboru? Winogrono, drugie miejsce.