Amazon anuluje usługę spiżarni. Oto, co musisz wiedzieć

Oznakowanie Amazon na zewnątrz budynku Ken Jack/Getty Images

Jeśli byłeś fanem Prime Spiżarni Amazona, nadszedł czas, abyś zerwał więzi z oryginałem cyfrowego giganta internetowy sklep spożywczy . W rozwiązaniu, które nie przyniosło fanfar, Amazon zdecydował się zaprzestać swojej oferty hurtowych zakupów online, wybierając zamiast tego integrację produktów pierwotnie dostępnych za pośrednictwem Prime Pantry z sekcjami Amazon Fresh i Whole Foods Market (za pośrednictwem Bloomberg ).

Zamknięcie zostało potwierdzone przez rzecznika Amazona, który powiedział Bloomberg w wiadomości e-mail, że zamknięcie umożliwia klientom zaspokojenie codziennych potrzeb związanych z artykułami gospodarstwa domowego bez konieczności płacenia miesięcznej opłaty abonamentowej w wysokości 5 USD. Umieściła również koniec Prime Pantry jako „część naszego zaangażowania w zapewnianie jak najlepszych doświadczeń klientów”.Zamknięcie Prime Pantry nie pozostało niezauważone - kilku członków zabrało się do mediów społecznościowych, aby zapytać o potencjalną awarię, tylko po to, by być powiadomiony przez Amazon Pomóż, aby zamknąć. Na Twitterze marki czytamy: „Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to spowodować. Tak, zrezygnowaliśmy z naszej usługi Prime Spiżarnia. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz dalszej pomocy. Będziemy tutaj.

Prime Pantry obsługiwał rynek niszowy

Niepsująca się żywność zorganizowana w pojemniki

Po tym, jak Amazon kupił Whole Foods w 2019 roku (przez Insider biznesowy ), powinniśmy to uznać za znak, że zegar zacznie tykać dla Amazon Pantry – oryginalnego sklepu spożywczego giganta handlu detalicznego online, który założył w 2014 roku.

Prime Pantry był sposobem Amazona, aby skłonić swoich subskrybentów do kupowania hurtowych ilości niepsujących się artykułów, takich jak ręczniki papierowe, mydło do naczyń i inne środki czystości, a także artykuły spożywcze i przekąski o długim okresie przydatności do spożycia, takie jak makarony i płatki zbożowe. Jedyne zastrzeżenie? Wszystko, co chciałeś, musiałoby zmieścić się w jednym dużym pudełku wysyłkowym. Z czasem dostawy od jednego do czterech dni roboczych, przedmioty Prime Spiżarnia również zajęły więcej czasu, aby dotrzeć do miejsca, w którym musiały się udać, co niestety spowodowało, że czas dostawy był krótszy niż 24 do 48 godzin Prime (przez Insider biznesowy ).Prime Pantry nie była propozycją bez bólu głowy dla Amazona. W marcu 2020 r., kiedy pandemia koronawirusa nabierała tempa, gigant handlu internetowego musiał zamknąć usługę, ponieważ nie był w stanie zaspokoić popytu (poprzez CNBC ). Mogła to być jedna z ostatnich kropli dla oddziału Amazona, którego realizowane zarządzanie funkcjami z łatwością mogłaby przejąć inna część firmy.