Rzeczywista różnica między kapustą bok choy a kapustą pekińską

Grupa kapusty pekińskiej

Nadchodzi czas, kiedy wydaje się, że wszyscy muszą stać w sklepie spożywczym i wybierać między dwoma składnikami, które mają różne nazwy, ale są prawie identyczne. Jedną z tych par jest bok choy i kapusta pekińska . Oba technicznie należą do grupy „kapusty pekińskiej” lub' Brassica rapa i oba mogą być używane w wielu przepisach. Istnieją jednak pewne niewielkie różnice w wykształconym podniebieniu.

Napa kapusta jest niezwykle powszechnym warzywem i prawdopodobnie do tego odnosi się przepis, który wzywa do kapusty pekińskiej. Kapusta pekińska lub pekińczyk , to jedna z dwóch głównych grup kapusty pekińskiej. Jest to najczęściej uprawiane warzywo w Chinach i jest często używane w przepisach na smażenie, a także w makaronach, sałatkach i nie tylko. Sama kapusta jest zwykle podłużna i zazwyczaj jest biała lub bardzo jasnozielona z mocno ubitymi liśćmi. Same liście mają tendencję do potargania grubymi żyłkami. Surowa kapusta pekińska ma łagodny smak i chrupiącą konsystencję, choć po ugotowaniu staje się słodsza (przez Świerk zjada ).Bok choy jest bardziej aromatyczny niż kapusta pekińska

Bok choy na drewnianym stole

Bok choy, lub Chinensis , z drugiej strony, to druga główna grupa kapusty pekińskiej. Bok choy może być również używany w wielu tych samych przepisach co kapusta pekińska, chociaż technika gotowania jest nieco inna. Łodygi bok choy są bardziej włókniste. Dlatego często usuwa się liście z szypułek, aby najpierw ugotować szypułki. Właśnie dlatego bok choy jest tak dobry w smażeniu. Po zmiękczeniu szypułek można dodać liście, ponieważ ich gotowanie jest znacznie krótsze (poprzez Pożreć Azję ).

Ogólnie rzecz biorąc, kapusta bok choy jest bardziej aromatyczna niż kapusta pekińska. Alternatywna kapusta pekińska ma bardziej wyczuwalny smak, który czasami może być gorzki. Zatem następnym razem, gdy spróbujesz wybrać między tymi dwoma, wiedz, że bok choy może dodać goryczy Twojemu daniu. Kapusta pekińska może jednak dodać ładnej kruchości. Tak czy inaczej, kapusta jest mile widzianym dodatkiem do wielu dań kuchni azjatyckiej.

Kategorie Komiksy Jak Restauracje