3-składnikowa lemoniada naśladująca chick-fil-a, którą możesz zrobić w domu

3-składnikowa lemoniada naśladująca Chick-fil-A Lindsay D. Mattison/Mashed

Nie wiemy jak wy, ale czasami robimy specjalną wycieczkę do Chick-fil-A tylko dla nich Lemoniada . Robią to codziennie, wyciskając sok z cytryny nigdy nie skoncentrowany we własnym zakresie i mieszając go w porcję perfekcji. To nasz ulubiony sposób na zgaszenie ognia ich pikantnych kanapek i jest niesamowicie orzeźwiający w upalny letni dzień.

Przez lata widzieliśmy kilka podobnych przepisów na lemoniadę Chick-fil-A, ale nigdy nie pomyśleliśmy o ich wypróbowaniu. Nie ma mowy, żeby były tak dobre jak oryginał, prawda? Po wypróbowaniu kilku różnych wersji byliśmy zdeterminowani, aby stworzyć przepis na naśladowcę, który faktycznie uchwyciłby słodko-cierpki smak lemoniady Chick-fil-A. Wzięliśmy więc kilka cytryn, trochę cukru i butelkę wody destylowanej. Czy nasza 3-składnikowa lemoniada Chick-fil-A smakowała tak dobrze jak oryginał? Czy moglibyśmy z niego zrobić naśladowczą mrożoną lemoniadę Chick-fil-A? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.Zbierz składniki, aby zrobić 3-składnikową lemoniadę naśladującą Chick-fil-A

3-składnikowy naśladowca składniki lemoniady Chick-fil-A Lindsay D. Mattison/Mashed

Lemoniada Chick-fil-A Lista składników jest krótki i słodki: prawdziwy cytrynowy sok, cukier trzcinowy i woda. Myśleliśmy o kupowaniu butelkowanego lub mrożonego soku z cytryny, aby zaoszczędzić czas, ale nie tak robi Chick-fil-A. Konkretnie stwierdzają na swojej stronie internetowej, że sok z cytryny nie pochodzi z koncentratu, a widzieliśmy, jak pracownicy wyciskarki Chick-fil-A codziennie ręcznie wyciskają cytryny (poprzez film promocyjny na youtube ). Jeszcze więcej sensu miało zacząć od świeżych cytryn, kiedy to czytamy Smacznego opisuje ręcznie wyciskany sok z cytryny jako jaśniejszy i bardziej aromatyczny. Zebraliśmy więc około dziesięciu cytryn i przygotowaliśmy ramiona do niewielkiego treningu.

Jeśli chodzi o cukier, po prostu użyliśmy granulowanego białego cukru, który mieliśmy w spiżarni. Nie ma znaczącej różnicy w smaku między cukrem trzcinowym a cukrem granulowanym (zgodnie z Ilustrowany kucharz ). Poza tym głupio było pobiec do sklepu po drugą torbę, kiedy już mieliśmy ją pod ręką.

Pełną listę składników 3-składnikowej lemoniady Chick-fil-A wraz ze szczegółowymi instrukcjami znajdziesz na końcu tego artykułu.dlaczego Neely się rozwiedli?

Odpowiednie proporcje dla 3-składnikowej lemoniady Chick-fil-AA

najlepszy stosunek do przygotowania 3-składnikowej lemoniady Chick-fil-A Lindsay D. Mattison/Mashed

Kluczem do doskonałej szklanki trzyskładnikowej lemoniady naśladującej Chick-fil-A są proporcje, czyli ilość cukru, wody i sok cytrynowy każda partia zawiera. Cytryny zawierają wysokie stężenie kwas cytrynowy , dzięki czemu są cierpkie i kwaśne. Picie sok cytrynowy samo w sobie nie jest zbyt smaczne, ale dodaj do mieszanki wodę i cukier, a smaki się zrównoważą.

Według Reddit , Chick-Fil-A używa proporcji jednej części cukru, dwóch części soku z cytryny i ośmiu części wody. Te proporcje pasują do karta przepisu odkryliśmy, że wymaga to siedmiu filiżanek cukru, dwóch litrów soku z cytryny i ośmiu litrów wody. (Zanim zakwestionujesz matematykę, Uniwersytet Illinois Wydział fizyki przypomniał nam, że cukier zajmuje więcej miejsca niż woda. Jego cząsteczki również zbliżają się do siebie, gdy się rozpuszcza, więc te siedem filiżanek cukru zajmuje tylko około jednej czwartej przestrzeni).

Nie chcieliśmy robić tak dużej ilości lemoniady, więc zmniejszyliśmy przepis, by zrobić pół galona. W końcu nieznacznie zmieniliśmy nasze proporcje, aż nasza lemoniada smakowała jak Chick-fil-A. Dodaliśmy trochę więcej cukru i trochę mniej wody i zmieniło się to w proporcję bliższą półtorej części cukru, dwóm częściom soku z cytryny i siedmiu częściom wody.Do przygotowania tej 3-składnikowej lemoniady Chick-fil-A używaj przefiltrowanej wody water

filtrowana woda do 3-składnikowej lemoniady Chick-fil-A Lindsay D. Mattison/Mashed

W 2017 roku autor bloga Przepisy na doskonałość zadzwoniła do swojej lokalnej Chick-fil-A, aby zadać kilka pytań o to, jak robią swoją lemoniadę. Po rozmowie z kierownikiem potwierdziła, że ​​restauracja używa kranu z filtrowaną wodą podczas robienia lemoniady. Wykorzystaliśmy tę kluczową informację podczas opracowywania naszego naśladowczego przepisu na lemoniadę Chick-fil-A i całkowicie się udało.

To ma sens, gdy się nad tym zastanowisz miejskie źródła wody często pochodzą z jezior lub rzek, a każda stacja uzdatniania wody ma unikalny zestaw procesów. Nawet rury, którymi woda przepływa z oczyszczalni do domu, mogą wpłynąć na smak. Filtrowanie wody usuwa wiele chemikaliów i zanieczyszczeń, które wpływają na smak wody, nadając jej bardziej neutralną charakterystykę.

Mając to na uwadze, podnieśliśmy galon woda destylowana aby zrobić naszą 3-składnikową lemoniadę Chick-fil-A. Jeśli masz w domu filtr do wody, możesz z niego skorzystać. W skrócie, woda z kranu będzie działać dobrze, ale efekt końcowy może nie smakować dokładnie tak samo jak Chick-fil-A.

Lemoniada Chick-fil-A smakuje tak dobrze, ponieważ używa cytryn Sunkist

najlepszy rodzaj cytryn dla 3-składnikowej lemoniady Chick-fil-A Lindsay D. Mattison/Mashed

Ostatni składnik naszej 3-składnikowej lemoniady Chick-fil-A jest prawdopodobnie najważniejszy: cytryny. Sprawdziliśmy już, dlaczego wybraliśmy prawdziwe cytryny zamiast soku z cytryny, ale okazuje się, że istnieją różne rodzaje cytryn, a każda odmiana ma unikalny profil smakowy.

Laska-fil-A używa cytryn Sunkist do produkcji lemoniady. Sunkista uprawia kilka rodzajów cytryn, w tym odmiany Eureka i Lisbon. Są idealne do robienia lemoniady, ponieważ są bardzo soczyste. Mają również jasny, kwiatowy aromat, który poprawia ogólne wrażenia z picia.

Nie mogliśmy znaleźć cytryn Sunkist w naszym lokalnym sklepie spożywczym, więc użyliśmy tych cytryn, które były dostępne. Ponieważ dostosowaliśmy proporcje cukru, soku z cytryny i wody, byliśmy w stanie odtworzyć lemoniadę Chick-fil-A nawet z naszymi generycznymi cytrynami. Jeśli zdobędziesz cytryny Sunkist lub użyjesz słodkiej odmiany cytryny, takiej jak cytryny Meyera , będziesz chciał pobawić się ilością cukru i wody, aby uzyskać odpowiedni wynik.

Nie potrzebujesz wymyślnej sokowirówki, aby zrobić 3-składnikową lemoniadę Chick-fil-A

najlepsza wyciskarka do 3-składnikowej lemoniady Chick-fil-A Lindsay D. Mattison/Mashed

Jeśli planujesz robić lemoniadę codziennie, możesz zainwestować w sokowirówkę. Sunkista sokowirówka klasy handlowej kosztuje ponad 600 USD, a ten kaliber maszyny jest zdecydowanie przesadą dla większości domów. Fantazyjne sokowirówki zasilane elektrycznie do użytku domowego mogą kosztować od 100 do 200 USD, ale można znaleźć modele budżetowe za mniej niż 30 USD.

To powiedziawszy, nie myśl, że musisz kupować sokowirówkę, aby zrobić naszą 3-składnikową lemoniadę Chick-fil-A. Użyliśmy niedrogiej ręcznej prasy do cytrusów, aby wykonać naszą partię testową (lub możesz użyć sok z cytryny który stał się wirusowy na Tik Tok, robiąc dziurę w dnie cytryny szpikulcem). Podczas gdy nasze ręce były trochę zmęczone po wyciśnięciu dziesięciu cytryn, to naprawdę nie było tak źle. Jako bonus, te ręczne wyciskarki do cytrusów nie mają żadnych ruchomych części, dzięki czemu są znacznie łatwiejsze do czyszczenia.

Zacznij od przecięcia cytryn na pół i wyciskania soku za pomocą sokowirówki elektrycznej lub ręcznej. Uważaj, aby nie naciskać ich zbyt mocno. Skórki i biały miąższ są gorzkie i żadna ilość cukru nie zrównoważy tego smaku. Po wyciskaniu soku przecedź lemoniadę przez sitko o drobnych oczkach, aby usunąć wszelkie nasiona, które przedostały się przez sokowirówkę.

Wymieszaj składniki, aby uzyskać 3-składnikową lemoniadę naśladującą Chick-fil-A

jak zrobić 3-składnikową lemoniadę Chick-fil-A? Lindsay D. Mattison/Mashed

Teraz, gdy masz świeży sok z cytryny, nadszedł czas na zrobienie 3-składnikowej lemoniady Chick-fil-A. Połącz sok z cytryny i cukier w półgalonowym pojemniku lub dzbanku. Mieszaj łyżką z długą rączką, aż cukier się rozpuści. Jeśli masz problem z rozpuszczeniem cukru, możesz przelać zawartość do blendera i miksować przez minutę.

Gdy cukier się rozpuści, dodaj wodę do pojemnika i wymieszaj, aby się połączyć. Przechowuj lemoniadę w lodówce przez co najmniej godzinę przed podaniem, aby smaki się połączyły. Będzie dobrze smakować zaraz po zrobieniu, ale po szybkim odpoczynku staje się całkiem fenomenalny.

Jeśli robisz lemoniadę na przyjęcie lub nakarmisz tłum, możesz podwoić lub potroić przepis. Pamiętaj tylko, że wątek Reddit ujawnił krótki okres przydatności do spożycia lemoniady Chick-fil-A. Kierownik Chick-fil-A potwierdził, że wolno im podawać lemoniadę tylko 24 godziny po jej zrobieniu. Po tym, może się zepsuć , a smak nie będzie taki sam, więc wyrzucają go.

Zmień tę 3-składnikową lemoniadę Chick-fil-A w mrożoną lemoniadę

jak zrobić chick-fil-mrożoną lemoniadę Lindsay D. Mattison/Mashed

Byliśmy bardzo podekscytowani, gdy dowiedzieliśmy się, że bardzo łatwo jest zrobić mrożoną lemoniadę Chick-fil-A w domu. Według rekompensator który podobno pracował w Chick-fil-A, mrożona lemoniada składa się z prawie równych części lemoniady i Icedream pod względem objętości: sześć i pół uncji lemoniady i siedem uncji lodów dla małej wersji. Zrobiliśmy nasze z jedną filiżanką schłodzonej lemoniady i czterema gałkami lodów waniliowych (około dwóch filiżanek) i blendowaliśmy w blenderze o dużej mocy przez około minutę. Wyszło idealnie.

Warto zauważyć, że nie będzie to idealna replika, chyba że złapiesz pojemnik na wynos Icedream Chick-fil-A , oczywiście. To dlatego, że ich „lody” nie są technicznie lodami. Nie zawiera kremu — jest zrobiony z mlekiem pełnym i beztłuszczowym — więc nie zawiera wystarczającej ilości tłuszczu maślanego. Użycie lodów waniliowych sprawiło, że nasza domowa wersja była trochę cięższa i bardziej tłusta niż oryginał, ale uznaliśmy, że smakuje tak samo dobrze.

Jak blisko zbliżyliśmy się do oryginalnej lemoniady Chick-fil-A?

robienie 3-składnikowej lemoniady Chick-fil-A Lindsay D. Mattison/Mashed

Często jeździliśmy przez miasto w upalny dzień, aby odebrać lemoniadę Chick-fil-A, ale teraz nie musimy. Nasza 3-składnikowa lemoniada Chick-fil-A miała ten sam niezbyt słodki, niezbyt cierpki smak, który był jasny i zachęcający. Smak cytryny wydobył się w ogromny sposób, a napój był lekko kwaśny, ale nie w przytłaczający sposób. Było doskonale orzeźwiające i gasiło nasze pragnienie, podobnie jak wypełnione lodem pojemniki, które dostajemy w Chick-fil-A. Szkoda tylko, że lemoniada nie przetrwała dłużej, żeby starczyło na cały tydzień!

Równie imponująca okazała się nasza naśladowca Chick-fil-A lukrowana lemoniada. Chociaż zrobiliśmy to ze zwykłymi lodami zamiast miękkich serw, myśleliśmy, że smak i konsystencja są całkiem na miejscu. Mieszanka była gładka i kremowa: wystarczająco cienka, aby wypić przez słomkę, ale wystarczająco gęsta, aby zaspokoić nasze pragnienie koktajli mlecznych.

Podsumowując, nazwiemy te naśladujące przepisy na drinki Chick-fil-A absolutnym sukcesem. Nie możemy się doczekać, kiedy zaserwujemy je na naszym następnym grillu lub przydomowym grillu.

3-składnikowa lemoniada naśladująca chick-fil-a, którą możesz zrobić w domu4.3 z 4 ocen Wypełnij 202 Drukuj Widzieliśmy kilka podobnych przepisów na lemoniadę Chick-fil-A. Nie ma mowy, żeby były tak dobre jak oryginał, prawda? Po wypróbowaniu kilku różnych wersji byliśmy zdeterminowani, aby stworzyć przepis na naśladowcę, który faktycznie uchwyciłby słodko-cierpki smak lemoniady Chick-fil-A. Czas przygotowania 5 minut Czas gotowania 0 minut Porcje 8 filiżanek Całkowity czas: 5 minut Składniki
 • 1-½ szklanki cytryny (8 do 10 cytryn)
 • 1-½ szklanki cukru
 • 5½ szklanki wody
Składniki opcjonalne
 • 2 szklanki lodów waniliowych
Wskazówki
 1. Pokrój cytryny na pół i wyciśnij sok za pomocą sokowirówki elektrycznej lub ręcznej. Uważaj, aby nie uciskać ich zbyt mocno, ponieważ skórki mogą nadać lemoniadzie goryczy.
 2. Przecedź sok z cytryny przez sitko o drobnych oczkach, aby usunąć wszelkie nasiona, które mogły przedostać się przez sokowirówkę.
 3. W ½ galonowym pojemniku lub dzbanku wymieszaj odcedzony sok z cytryny i cukier. Mieszaj, aż cukier się rozpuści, w razie potrzeby używając blendera.
 4. Dodaj wodę i wymieszaj, aby połączyć.
 5. Przechowuj lemoniadę w lodówce przez co najmniej godzinę przed podaniem, aby smaki się połączyły.
 6. Ciesz się najlepszym smakiem w ciągu 24 godzin.
 7. Aby zamienić lemoniadę w mrożoną lemoniadę, umieść 1 szklankę schłodzonej lemoniady w blenderze z 2 szklankami (około 4 miarki) lodów waniliowych. Zmiksuj do uzyskania kremowej i gładkiej konsystencji i natychmiast podawaj.
Odżywianie
Kalorie na porcję 328
Całkowita zawartość tłuszczu 0,4 g
Tłuszcz nasycony 0,1 g
Tłuszcze trans 0.0
Cholesterol 0,0 mg
Węglowodany ogółem 87,1 g
Błonnik pokarmowy 3,7 grama
Cukry ogółem 78,1 g
Sód 16,4 mg
Białko 1,4 grama
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis